Звернення до Юрія Ісайовича

НикВести Блоги / 09:59, 08 Мая, 2015
4
3090

Шановний Юрій Ісайович!

Отримавши Вашу вкрай емоційну реакцію на нашу прес-конференцію з оцінкою проекту «Безпечне місто», ми здивувались тому, що Ви вирішили проігнорувати всі наші зауваження по суті проекту. Паралельно із Вашою заявою, було оприлюднено заяву прес-служби міськвиконкому, де була оголошена вартість камери, що є порушенням п.1 ст. 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

У зв'язку з цим хотілося б нагадати, що, зустрічаючись з нами 20-го квітня, Ви дали нам рівно тиждень на вивчення і оцінку проекту, проте, коли ми спробували з Вами зв'язатися, щоб, як і домовлялися, представити 27-го числа свої висновки, Ви перестали виходити на зв'язок. Тут варто відзначити, що під час вивчення проекту (за Вашими словами, ще не прийнятого) ми абсолютно випадково дізналися, що по ньому вже оголошено тендер, про що Ви під час нашої останньої зустрічі “скромно промовчали”. Це стало для нас поштовхом провести прес-конференцію і розказати про проект громадськості.

Щодо витрат на камери, то ми вказали лише питому вартість однієї камери (500 тис. грн.) у відношенні до бюджету проекту в 1,5 млн. грн. Далі ми порівняли цю вартість та сукупний бюджет проекту з такими ж показниками в інших містах України, і навіть Лондона, як міста, що є світовим лідером за кількістю встановлених камер відеоспостереження. Як висновок, ми вважаємо ці витрати перевищеними в рази.

Нам зовсім не хочеться давати оцінку будь-чиїм діям та заявам, тим самим втягуючись у нікому не потрібні склоки, тому пропонуємо сфокусуватися на конкретиці, а саме - на наших зауваженнях по суті проекту:

  1. Занадто дороге обладнання. В проект закладене вкрай дороговартісне обладнання компанії BOSСH, що на довгі роки прив'яже місто до цього люксового бренду і до його малочисельних дилерів.

  2. Проект технічно безграмотний і такий, що не можна реалізувати практично. Використання зовнішнього кабелю великої протяжності, що містить метал як фізичне середовище передачі сигналу, недоцільно. Метал (мідь) є ідеальним провідником електричного струму, що істотно знижує захищеність системи від блискавок та інших електромагнітних збурень..

  3. Використання моделі мережі передачі даних типу “кільце” з необхідністю встановлення великої кількості послідовно з'єднаних комутаторів - не тільки перевитрата коштів, а й значне зниження відмовостійкості системи (згадайте гірлянду, де після згорілої лампи не працюють інші справні). Ціна лише одного комутатора SIEMENS, який вказаний в проекті - 50 тис. грн. При тому, що альтернативна модель “зірка” передбачала б встановення лише одного такого комутатора.

  4. Вибір створення мережі “з нуля” замість використання існуючих мереж. Використання кабельних канали Укртелекому, є недоцільним, як з огляду на вартість, так і з огляду на швидкість масштабування системи. По-перше, будування нових ліній є набагато витратнішим, ніж використання існуючих, по-друге, канали Укртелекома не вкривають всього міста, а там, де вони є, маршрути сильно відрізняються від найкоротшого, по-третє, треба буде створити цілий ПІДРОЗДІЛ у балансоутримувача для обслуговування системи кабелів (це не тільки витратно з огляду на обладнання, а й з огляду на зарплатню сертфікованим спеціалістам), по-четверте, підключення нової камери потребуватиме кабелю як мінімум такої ж довжини, як і відстань до найближчого об`єкту інфраструктури (враховуючи те, що згідно з проектом всі камери планується встановити в межах трьох кварталів, це буде дуже витратно), і по-п`яте, швидкість будови нової підземної лінії буде у рази меншою, ніж використання існуючих кабельних мереж місцевих операторів зв`язку.

  5. Запропоновані в проекті рішення, на відміну від вже реалізованих проектів в інших містах, не дозволять підключити до себе вже існуючі камери відеоспостереження фіз. осіб і держ. структур, що значно обмежує можливості самої системи.

Робимо висновок, що проект неефективний, безграмотний, та ще й несе ризики для міста, роблячи з бюджету «дійну корову» на багато років вперед.

З огляду на вищевикладене, критично важливо відмінити тендер вже сьогодні, щоб якнайшвидше почати роботу над проектом.

Наполягаємо на тому, щоб в короткі строки була організована зустріч з проектантом і замовником проекту, де ми детально вкажемо на всі помилки і вже в форматі офіційної робочої групи продовжимо роботу над проектом.

Юрій Ісайович, ми готові до конструктивної розмови і співпраці. А Ви?НикВести Блоги / 09:59, 08 Мая, 2015
4
3090
comments powered by Disqus