Хто відповість за львівський сміттєколапс?

НикВести Блоги / 09:12, 13 Сентября, 2016
0
2241

Здається, після червневої трагедії на катастрофічно переповненому Грибовицькому сміттєзвалищі, яка стала чорною/лакмусовою топ-новиною країни, тільки три міста по-справжньому підставили плече Львову, а це - Киів (червень), Дніпро (липень), а днями - і Миколаів. 

Давати оцінку діям мерів Віталія Кличка, Бориса Філатова, Александр Сенкевич некоректно, як і поділяти конспірологічні настрої деяких політиків, яким сниться крісло градоначальника, щодо важливості проведення "сміттєвоі" позачергової сесії, якої, до речі, ані в столиці, ані в інших містах України не було. 

Тим часом миколаівців, як і мене, цікавить офіційна позиція голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Львівської облради Олександра Ганущина, на адресу яких я підготував депутатське звернення, і до якого долучилися моі колеги-нардепи.

Суть запитань до керівництва Львівщини, з яким ми зустрінемося вже 14 вересня у Львові під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з науки та освіти, дуже проста. Викликані вони, в першу чергу, обуреннями миколаївців, які не розуміють, чому райони Львівщини так повільно підставляють плече своєму рідному обласному центру, відверто саботуючи доручення керівництва держави.

По-перше, хто підбурював місцевих мешканців та чому досі не прийняті місцевими радами Львівщини такі потрібні рішення про виділення нової ділянки/ділянок для розширення Грибовицького сміттєзвалища?

По-друге, з яких причин керівництво таких міст, як Броди, Мостиська, Сокаль, Новий Розділ, Миколаїв, Самбір, Дрогобич та інші так довго не давали дозволу на прийом сміття з обласного центру?

По-третє, яких вжито заходів для пошуку та реалізації інвестиційного проекту з будівництва такого важливого сміттєпереробного заводу?

Вважаю, що мер Львова Андрій Садовий має звернутися до миколаївців зі словами вдячності за підтримку та своїм проектом розв'язання серйозної проблеми з вивозом сміття, а керівництво Львівської області в особі Олега Сирютки та Олександра Ганущина має негайно прийняти відповідні рішення щодо локальних перспектив утилізації з метою недопущення протистоянь в інших областях України. 

Це, безсумнівно, зніме напругу в нашому Миколаєві, автоматично вирішивши низку інших системних питань зі сміттєзвалищами, в тому числі, нелегальними, в Україні.

НикВести Блоги / 09:12, 13 Сентября, 2016
0
2241
comments powered by Disqus