• субота

    14 грудня, 2024

  • Похмуро

    Миколаїв

  • 14 грудня , 2024 субота

  • Миколаїв • Похмуро

Найбільші світові експортери: нетривіальні спостереження

Нетривіальні спостереження:

1. Концентрація експорту зараз - в Азії. Китай домінує у світовому експорті з $3.38 трлн, що становить понад 14% загального обсягу. І якщо додати інші азійські країни (Японія, Південна Корея, Гонконг і Сінгапур) то Азія суттєво перевищує Європу чи Північну Америку. Це підкреслює зростаючий вплив регіону на глобальну торгівлю.

2. Великий дисбаланс між населенням і обсягами експорту - маленькі Нідерланди ($935 млрд) випереджають за обсягами експорту країни з більшим населенням, як, наприклад, Індія ($432 млрд) чи Росія ($424 млрд). Це свідчить про ефективність нідерландської експортної економіки, яка значною мірою залежить від агропромислового комплексу, логістики та високих технологій.

3. Велика роль країн-реекспортерів - Гонконг ($574 млрд) і Сінгапур ($476 млрд), які є порівняно невеликими за територією, входять до топ-30 найбільших експортерів. Їхній успіх частково пояснюється реекспортом, оскільки обидві країни є великими транспортними та фінансовими вузлами.

4. Росія втрачає позиції - експорт Росії ($424 млрд) не відповідає її величезним природним ресурсам і масштабам території. Вона поступається навіть таким країнам, як Італія ($677 млрд) і крихітна Бельгія ($562 млрд). Це свідчить про негативний вплив санкцій та залежність від обмеженої кількості експортних товарів, таких як енергоресурси.

5. Глобальна залежність від технологій - адже найбільші експортери, як-от Китай, США, Німеччина, Японія і Південна Корея, мають значну частку експорту в технологічних товарах, таких як електроніка, автомобілі та машинобудування.