Фехтувальниця Полозюк здобула золото сателіту на турнірі в Туреччині

7:05, 23 жовтня, 2023

Миколаївська рапіристка Аліна Полозюк завоювала золото на турнірі серії Сателіт в турецькому Стамбулі. Для 21-річної фехтувальниці це перша перемога на змаганнях такого рівня.

Про це повідомили в Національній федерації фехтування України.

У листопаді 2022 року Полозюк вперше в кар'єрі стала чемпіонкою України з фехтування на рапірі, а у лютому 2023-го здобула першу в історії України медаль у жіночій рапірі на Гран-прі з фехтування.

На змаганнях серії «сателіт» у нинішньому сезоні Полозюк виграла «бронзу» у Тімішоарі. В Стамбулі Аліна стала однією з п'яти представниць України у змаганнях рапіристок. Окрім неї, на «сателіті» виступили Катерина Буденко, Ольга Сопіт, Анна Тараненко та Надія Моргун.

Зокрема українська фехтувальниця:

• У 1/32 фіналу українка обіграла господарку змагань Рую Гоккан (15:7), а у наступному раунді — представницю Таїланду Шайанутхат Шиннакердчок (15:8).
  • В 1/8 фіналу Полозюк з перевагою в один укол перемогла узбекистанку Уміду Ільосову (15:14). До цієї стадії дійшли одразу чотири українські рапіристки: окрім Полозюк, за потрапляння в топ-8 боролись Анна Тараненко, Ольга Сопіт і Катерина Буденко.
  • Далі пройшла лише Буденко, що виграла свій бій з грекинею Айкатеріні-Марією Контокрістопулу з рахунком 15:14.
  • У зустрічі ж за вихід до півфіналу Буденко поступилась лідерці посіву — італійці Марті Камміллетті — з рахунком 10:15. Натомість Полозюк перемогла туркеню Алісу Ізбір (15:14), а у півфіналі виграла поєдинок проти румунки Емілії Корбу з розривом у два уколи (12:10).
  • У вирішальному бою Полозюк здобула перемогу над Камміллетті (15:6) та виграла «золоту» медаль.

Нагадаємо, що шаблістки Ольга Харлан та Аліна Комащук напередодні розіграли золото на турецьких доріжках (виграла Харлан).