Сєнкевич пояснив, що хоче новий герб, який приведе Миколаїв до успіху замість «рабів на галерах» без вітрил
- Аліна Квітко
-
•
-
18:45, 11 вересня, 2023
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич пояснив, для чого виникла потреба у зміненні сучасного герба міста.
Свою думку він опублікував в телеграм-каналі, пишуть «НикВести».
Сучасний герб Миколаєва був затверджений в День міста, на урочистому засіданні міської ради 26 вересня 1997 року. На зображенні герба розміщена галера з веслами. Як пояснює міський голова, цей символ в ідентичності Миколаєва демонструє рабську ідеологію. І під час нашої боротьби за свободу їх потрібно змінювати.
— Річ у тім, що на ньому зображена галера з веслами. Без вітрил. Думаю, ви всі розумієте, що означає така галера, хто на ній гарував до смерті. Ми не невільники-гребці, не раби. Такі символи в ідентичності нашого міста нам абсолютно непотрібні!, — написав Олександр Сєнкевич.
З моменту заснування герб Миколаєва був змінений 4 рази. Перший герб, затверджений 7 жовтня 1803 імператором Олександром I, містить цей опис в «Повному зібранні законів Російської імперії»: «На щиті, що розділений від верхньої середини до нижніх кутів, в чорному полі, над срібним кадилом зображений золотий хрест, оточений променями, а по боках: в блакитному полі Архієрейська митра і в золотому полі Архієрейська палиця».
В 1883 році герб було змінено — на ньому з'являється корабель з веслами. Тоді виконуючий посаду керуючого в гербовому відділенні департаменту герольдії Сенату пояснив, що «оскільки місто Миколаїв є одним з найголовніших портів Південної Росії, то залишаючи митру і посох, він хоче зобразити в гербі цього міста також корабель».
За часів СРСР герб Миколаєва був змінений за ескізом художника Владислава Козловського в 1969 році. На червоно-синьому полі було зображене срібне вітрило, під кілем розташована золота напівшестерня, у верхньому лівому кутку — серп і молот золотого кольору.
Мер Миколаєва пояснює, що автори гербу Миколаєва часів незалежної України взяли за основу герб, затверджений в 1883 році, де зображена галера, яку він пропонує замінити на корабель з вітрилами.
— Власне, в 1997 році наші попередники взяли за основу герб 1883 року, але написали таку річ: «В лазуровому з золотою облямівкою тлі на срібному хвилястому підніжжі безвітрильна золота у шість чорних весел галера». Був корабель, а стала галера. А знаєте, що відбувається з людьми що потрапляють на галеру? Є один вихід. І я вважаю, що з цієї галери потрібно зробити корабель, і поставити туди вітрила. Бо це не історична подія, галера з'явилась лише в 1997 році. Нам потрібно це обговорити з геральдистами та істориками, і змінити цю галеру на корабель, який буде на всіх вітрилах нести Миколаїв до успіху. Колись за моєї ініціативи на будівлі міської ради ми замінили радянську зірку на Герб України. Теж за позабюджетні кошти. Тоді теж казали, що це не на часі. Як показує час, символи нашої національної ідентичності — це база, — заявив мер.
Нагадаємо, у 2019 році в Миколаєві презентували бренд міста – логотип «Миколаїв – місто на хвилі».