Медики пологового будинку №2 виступили проти ліквідації та назвали помилкою рішення міськради Миколаєва залишити лише один профільний заклад
-
16:26, 29 вересня, 2023
Колектив пологового будинку №2 в Миколаєві вважає помилковим рішення міської влади щодо фактичної ліквідації та збереження у місті лише одного профільного медзакладу.
Про це йде мова у зверненні колективу пологового будинку №2 до редакції «НикВести». Медики просят ЗМІ допомоги у висвітленні проблеми навколо ліквідації пологових будинків міста та скорочення лікарів.
Як відомо, 31 липня Миколаївська міська рада прийняла рішення про про реогранізацію пологових будинків №1 та №2 — їх приєднали до міської лікарні №1 та міської лікарні №3 відповідно. Очільниця міського управління охорони здоров‘я Ірина Шамрай, пояснюючи необхідність проведення реорганізації медзакладів, заявляла, що за останні 7 років кількість вагітних у Миколаєві зменшилась у 5 разів.
«Таке припинення було заплановано і наразі активно пропагується нашою міською владою під приводом недостатнього фінансування та відсутності пологів. Ми непоодинокі у своїй проблемі. Так само вирішується доля інших лікувальних закладів у нашому місті. Як неодноразово пояснювалось начальником Управління охорони здоровʼя Миколаївської міської ради пані Іриною Шамрай — припинення пологового будинку №2 та приєднання його до міської лікарні №3 зумовлено відсутністю належного фінансування пологових будинків, відсутністю вагітних жінок, які народжуватимуть у прифронтовому місті та загальною тенденцією до зниження кількості вагітних жінок і відповідно, пологів, у місті взагалі та у нашому пологовому будинку №2 зокрема. Така тенденція на думку пані Ірини буде зберігатись, тому запобігти критичній ситуації з пологовими будинками та іншими закладами охорони здоровʼя по місту можна виключно їх об’єднанням, — йдеться у зверненні.
Медики звернули увагу, що скорочення штату та реорганізація не торкнулась єдиного пологового будинку — №3, який розташований у мікрорайоні Ліски.
«Також на думку місцевої влади, для забезпечення міста кваліфікованою медичною допомогою жінкам (ведення вагітності та організації безпечних пологів) достатньо буде лише одного пологового будинку. В даному випадку «ставку» було зроблено на КНП MMP «Пологовий будинок №3», якого не торкнулось припинення, обʼєднання з іншими лікувальними закладами та скорочення штатів», — йдеться у зверненні.
У заяві колективу пологового будинку №2 йдеться, що дійсно на початку 2023 року ситуація у медзакладі була «вкрай критичною», відбувалось скорочення штату, а виплата заробітної плати медичним працівникам та персоналу лікарні здійснювалась на рівні мінімальної.
Однак на даний момент ситуація покращилась, стверджують медики.
«Однак на даний час спостерігається тривале та значне покращення загальної ситуації по місту та наближених до міста населених пунктів щодо повернення людей до своїх домівок, і, відповідно, збільшення кількості вагітних жінок, які стають на облік у нашому пологовому будинку №2. Збільшується і кількість пролікованих випадків — пологів, гінекологічних хворих».
Вказані обставини спричинили в свою чергу і покращення фінансування КНП ММР «Пологовий будинок №2» в рамках договору, укладеного з НСЗУ та отримання достатньої кількості коштів задля забезпечення роботи нашого пологового будинку, як окремого самостійного лікувального закладу, йдеться у листі.
За словами працівників медзакладу, все це відомо місцевій владі, однак керівництво Миколаєва не робить жодних дій зі збереження працюючих пологових будинків у місті.
«Навпаки докладаються значні зусилля для пришвидшення процесу припинения та приєднання нашого пологового будинку до міської лікарні №3 (т.зв. «Дубки»)», — йдеться у зверненні.
Зазначається, що в рамках приєднання вже заплановане значне скорочения медичних працівників та персоналу, а також зменшення обсягу медичних послуг, що будуть надаватись населенню. Згідно з наказом директора пологового будинку Георгія Коваленка, який очолив комісію з реорганізації, починаючи з 11 жовтня у пологовому будинку скоротять 110,75 ставок персоналу. Починаючи з керівництва медзакладу, лікарів-акушерів, анастезіологів та медсестер, і закінчуючи з підсобними працівниками, водіями, кухарями.
«Владою не приймається до уваги той простий факт, що один пологовий будинок, який вони бажають залишити, не буде спроможним прийняти всіх жінок з міста та передмість Миколаєва та організувати надання медичних послуг належної якості», — йдеться у листі.
Медики пишуть, що територіально КНП ММР «Пологовий будинок №3» розташований у мікрорайоні «Ліски», та є значно віддаленим як від інших районів у місті, так і від частини передмість Миколаєва.
«Найбільші проблеми виникнуть із мешканцями Інгульського та Корабельного районів, а також територіально ближчих населених пунктів до цих районів. В свою чергу KHП MMP «Пологовий будинок №2» територіально розташований так, що населення з вказаних районів та передмість буде мати більше можливостей дістатись до закладу та отримати якісну, а головне, своєчасну, медичну допомогу. Збереження принаймні двох пологових будинків у місті дозволить по-перше, зменшити навантаження на медичний персонал обох закладів та по-друге, забезпечить максимальну можливість надання населенню міста та передмість Миколаєва якісної та своєчасної медичної допомоги», — йдеться у зверненні медиків.
Нагадаємо, у січні 2022 року миколаївська блогерка розказала про вартість «безкоштовних» пологів у пологовому будинку №3: 10 тисяч гривень — кесарів розтин, 8 тисяч гривень — природні пологи. Також була названа вартість звичайної палати — 580 гривень на день, але є і за 2500 гривень на день за цінами станом на початок 2022 року.
Зазначимо, ще держава гарантує безкоштовні пологи в Україні. У грудні 2021 року міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що Національна служба здоров'я України компенсує за одні пологи 15 тисяч 101 гривню за програмою медичних гарантій. За даними системи E-Health Миколаївський пологовий будинок №3 отримав у 2021 році 43 мільйони 125 тисяч 99 гривень за цією програмою.
У квітні 2023 року повідомлялось, що директор Миколаївського пологового будинку №3 Олег Іщенко використовує автомобіль швидкої допомоги, переданий закладу в якості гуманітарної допомоги, щоб поїхати до ресторану на зустріч з колегою.