«За оборону Миколаєва»: в міськраді пройшла презентація медалі, якою нагородять захисників міста

16:05, 15 вересня, 2023

У п'ятницю, 15 вересня, відбулась презентація медалі «За оборону Миколаєва». Відзнакою нагороджуватимуть захисників, які приймали участь в обороні міста з перших днів повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє кореспондент «НикВести».

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич нагадав, що у перші дні війни до захисту міста долучились не тільки військові, але й правоохоронні органів, комунальні підприємства, тероборона, волонтери і небайдужі жителі. Тоді за мужність та витримку Миколаїв отримав почесну відзнаку від президента «Місто-герой України».

— 24 лютого вже деякі почали копати траншеї, будувати блокпости. Їх не було в центрі міста, але поза ним робота кипіла. Ми вирішили, що ці люди мають стати відомими і прикладом для інших. Тому прийнято рішення заснувати спеціальну нагороду «За оборону міста Миколаєва», — розповів Олександр Сєнкевич.

Під час обговорення нагороди начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров розповів, що у розробці ескізу нагороди взяли участь 7 миколаївських художників, скульпторів та геральдистів. Серед усіх пропозицій було обрано ескіз скульптора Ярослава Ряснянського.

— Почесна відзнака виготовлена у вигляді хреста, форма якого нагадує старовинні козацькі хрести. На аверсі медалі зображено скульптуру Святого Миколая. У центральній частині хреста над скульптурою міститься напис «За оборону Миколаєва». Зліва від скульптури - цифри «20», праворуч — цифри «22», що разом відображають 2022 рік, у якому відбувалися бойові дії з оборони Миколаєва. Планка медалі оформлена стрічкою, що символізує прапор Миколаєва: дві сині вертикальні хвилясті лінії на білому фоні, — розповідають в управлінні культури.

Відзнака має два ступені. Подаватимуть на участь у нагородженні військові частини, ТРО, підрозділи правоохоронних органів, ДСНС, комунальних установ. Також нагороджені будуть люди, які віддали своє життя за захист Миколаєва.

— Ми не будемо спойлерити, щоб не розбурхувати наше суспільство. Це будуть достойні люди, яких ви бачили з перших днів війни на першій лінії і перших рядах, — сказав міський голова.

Перші медалі планують вручити 1 жовтня — на День захисників і захисниць України.

Нагадаємо, у Миколаєві хочуть змінити герб міста, аби повернути славу корабелів. Автор найкращого варіанту отримає 200 тисяч гривень.

16:05, 15 вересня, 2023
View full version