Дивитись повну версію

У ЄС запровадили новий збір €3 на дешеві посилки з онлайн-магазинів

Склад доставок. Ілюстративне фото: РБКСклад доставок. Ілюстративне фото: РБК

У Європейському Союзі з 1 липня почав діяти новий збір у розмірі трьох євро на дрібні посилки з онлайн-платформ на кшталт Shein, Temu та AliExpress.

Про це повідомляють Reuters та Euronews.

Раніше, з 2008 року, посилки вартістю до 150 євро могли ввозитися до ЄС без сплати мит. Однак останніми роками їх кількість різко зросла: з 1,4 мільярда у 2022 році до 5,8 мільярда у 2025-му.

У Єврокомісії зазначають, що частина таких відправлень містить неправдиві дані про вартість або безпеку товарів. Через це європейські регулятори вирішили змінити правила та запровадити фіксований збір.

Тепер за кожну категорію товарів у посилці стягуватимуть три євро. Наприклад, якщо в одному відправленні є різні типи товарів, сума збору зростатиме відповідно.

У ЄС пояснюють, що це тимчасове рішення. З 2028 року систему планують замінити на нові постійні митні правила.

Також онлайн-платформи отримають статус «імпортерів за замовчуванням» і нестимуть відповідальність за безпеку товарів, з можливими штрафами за порушення стандартів.

За оцінками експертів, обсяги авіадоставок товарів електронної комерції до ЄС можуть знизитися на 10–35% уже найближчими тижнями.

Раніше повідомлялось, що польський маркетплейс Allegro готується до виходу на український ринок та планує розпочати перший етап.

Дивитись повну версію