Енергокриза в окупованому Криму: міста без світла та води
- Світлана Іванченко
-
•
-
18:58, 13 липня, 2026
На тимчасово окупованому Кримському півострові ускладнилася ситуація з електропостачанням. У деяких районах жителі кілька днів поспіль залишаються без світла та води, а окупаційна влада не надає чітких прогнозів щодо стабілізації ситуації.
Про це пише «Крим. Реалії».
Найбільше проблем фіксують у північних районах Криму. Жителі Армянська, Красноперекопська та населених пунктів Джанкойського району повідомляють про тривалі відключення електроенергії — у деяких випадках без світла вони перебувають майже тиждень.
Через перебої з електропостачанням у будинках також зникають вода, мобільний зв’язок та інтернет.
В окупованій Ялті запровадили режим суворої економії електроенергії. Там наказали вимкнути енергоємні об’єкти — рекламні конструкції, підсвітку будівель, вітрини та інше освітлення. Також удвічі скоротили вуличне освітлення, а міським будівництвам рекомендували працювати лише вдень. У багатоповерхівках Ялти обмежили роботу ліфтів.
Окупаційна влада визнає складну ситуацію, однак не повідомляє, коли енергопостачання буде повністю відновлено. Водночас жителям, які постраждали через енергетичні проблеми, пообіцяли одноразові виплати у розмірі 15 тисяч рублів.
Раніше повідомлялося, що Сили безпілотних систем ЗСУ уразили дев’ять енергетичних об’єктів на тимчасово окупованих територіях, а також пункт перетоку електроенергії енергомосту «Кубань — Крим».
Також на окупованому півострові тривають проблеми з паливом — дефіцит автомобільного пального поширюється на нові регіони. Через це окупанти запровадили режим надзвичайної ситуації в Криму та Севастополі.
