«Готуємось до важливих перемовин. Без деталей», — Зеленський показав зустріч з Будановим, Умєровим та Шмигалем
- Марія Хаміцевич
-
•
-
17:28, 30 травня, 2026
Президент України Володимир Зеленський провів спеціальну нараду щодо подальших кроків держави та окреслив три ключові напрямки роботи: дипломатію, гуманітарні питання та нові рішення для підтримки країни.
За словами глави держави, першим пріоритетом залишається дипломатичний напрямок. Україна майже щодня контактує з представниками президента США та європейськими партнерами, зокрема щодо постачання систем протиповітряної оборони та виконання досягнутих домовленостей.
Також під час наради визначили основні завдання на найближчі тижні. Серед них — посилення антибалістичного захисту, укладання двосторонніх угод про виробництво та постачання дронів, зокрема в межах ініціативи Drone Deal з Євросоюзом, а також підготовка міжнародних зустрічей і переговорів.
— Готуємось до важливих перемовин — наразі без публічних деталей, — зазначив президент.
Другим напрямком Володимир Зеленський назвав гуманітарну роботу. Йдеться насамперед про продовження обмінів, щодо яких уже є попередні домовленості. Президент доручив активізувати співпрацю з міжнародними партнерами, які можуть сприяти цьому процесу.
Третій напрямок стосується нових рішень на підтримку України. Зокрема, влада готує додаткові кроки в енергетичній сфері. Наразі триває фіналізація всіх деталей.
Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський надіслав президенту США Дональду Трампу та Конгресу США термінового листа із попередженням про критичний дефіцит засобів протиповітряної оборони в Україні. У листі також зазначається, що Україна стикається з труднощами у постачанні американської зброї через програму PURL.


