Шосте місце по Україні: на Миколаївщині зросла кількість захворювань на туберкульоз
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
10:00, 13 березня, 2024
Кількість випадків активного захворювання на туберкульоз у Миколаївській області станом на 2024 рік складає 710 осіб.
Про це у вівторок, 12 березня, заявила в. о. начальника управління охорони здоровʼя Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко, пишуть «НикВести».
У порівнянні з 2022 роком кількість захворювань збільшилась на 179 випадків. Наразі показник захворюваності з активною формою туберкульозу збільшився до 65,1% на 100 тисяч населення.
— На жаль, в регіоні досить складна ситуація, що стосується туберкульозу. Протягом 2023 року ми зареєсстрували 710 пацієнтів з активними формами, включаючи рецидиви. У порівнянні з 2022 роком, коли був 531 пацієнт, показник збільшився, — заявила посадовиця.
При цьому, Ірина Ткаченко звернулась до самих хворих з проханням не затягувати з процесом лікування, адже своєчасна допомога може гарантувати повне одужання.
— Наш регіон займає шосте місце по захворюваності. Туберкульоз — це не соціальна хвороба. У нас є у повній кількості доступні ліки. Виявлення на ранніх стадіях має велике значення. Своєчасне прийняття препаратів призводить до того, що пацієнти повністю одужують та можуть вести активний спосіб життя, — каже Ірина Ткаченко.
Нагадаємо, що у 2019 році Миколаївська область посідала перше місце за захворюваністю та поширеністю мультирезистентного туберкульозу.
Що людина має знати про туберкульоз?
Це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, яку ще називають паличкою Коха.
Передається захворювання повітряно-крапельним шляхом, зазвичай через кашель, чхання або спільне використання предметів побуту з хворою людиною.
Хоча туберкульоз може впливати на будь-кого, найбільш вразливими групами є люди зі слабким імунітетом, наприклад, ВІЛ/СНІД-інфіковані, або ті, хто живе або працює у зоні високого ризику (наприклад, в недостатньо гігієнічних умовах або в зоні з великою кількістю хворих на туберкульоз).
У 90% людей хвороба вражає легені. Рідше захворювання може ушкодити й інші органи: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкіру, статеві органи тощо. Позалегеневий туберкульоз не є заразним і загрожує життю лише тих людей, які захворіли.
Розрізняють 2 стани, пов’язані з туберкульозом: латентна туберкульозна інфекція та захворювання на туберкульоз. Людина з латентною ТБ-інфекцією зазвичай не відчуває жодних симптомів, почувається добре і не може передавати бактерії туберкульозу іншим. Рентгенограма легень при латентній формі не показує жодних змін, а мазок мокротиння є негативним. Втім, туберкуліновий шкірний тест (проба Манту) чи аналіз крові на гамма-інтерферон покаже наявність ТБ-інфекції.