• неділя

    11 травня, 2025

  • 10.4°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 11 травня , 2025 неділя

  • Миколаїв • 10.4° Мінлива хмарність

Травми очей: типи пошкоджень та лікування

Людське око – складна конструкція, чутлива до пошкоджень. Його легко травмувати стороннім тілом, хімічними речовинами чи механічно. Лікування залежить від характеру та складності ушкоджень. У більшості випадків підбирати краплі для ока, який отримав травму, має фахівець. В асортименті «Аптеки Доброго Дня» багато препаратів, тому без медичної освіти складно визначити найефективніший у конкретному випадку.

Попадання дрібного стороннього тіла відносять до легких ушкоджень. Більш складними вважаються механічні та хімічні травми. Вони вимагають кваліфікованої медичної допомоги через складність та можливі ускладнення.

Що робити при попаданні в око чужорідного тіла

Якщо в око потрапило м'яке стороннє тіло (мошка, порошинка, волосинка), з цією проблемою можна впоратися самостійно без звернення до лікаря. Для цього потрібно:

  1. Часто моргати, намагаючись викликати виділення сліз, які виведуть стороннє тіло назовні.
  2. Якнайшвидше промити око ватним тампоном, змоченим чистою водою кімнатної температури або розчином фурациліну, у напрямку від зовнішнього куточка до внутрішнього.
  3. Після видалення стороннього тіла закапати в очну щілину антисептичні краплі очей, щоб уникнути запалення (кон'юнктивіту).

Попадання стороннього тіла може спричинити інфікування кон'юнктиви або рогівки ока. Найбільш поширені препарати для боротьби з інфекцією, які можна придбати у «АДД» без рецепта:

  • сульфацил натрію;
  • окомістін;
  • тобрекс;
  • левоміцетин.

Застосування крапель для ока буде ефективним лише при незначних ушкодженнях. Металеву та дерев'яну стружку, уламки каменю та скла, інші тверді тіла повинен витягувати офтальмолог. Також діагностику пошкоджень та лікування під наглядом фахівця потрібно проводити, якщо вколоти око про твердий предмет (гілку, спицю, палець та ін.).

Перша допомога при травмі повік

Тонкі складки шкіри навколо очей захищають тендітне очне яблуко від зовнішніх пошкоджень. Повіки першими приймають удар, тому травмуються частіше за інші частини ока. Після забитого місця тупим предметом шкіра століття стає синюшною, може статися крововилив і розвинутися набряк. Проникне поранення порушує цілісність тканин та може пошкодити слізні залози.

cJ6AFgEvMh6OxN0E14mR9pXrz7nxqSG9wlYpQ7xWg80o42h-ciIAHc-0240F_MShIHGlClWsRQKK-FKD9BNW0YQRfzYZbZIkgRSOiR-JV69fYX1mVS25BcE38jG4wU3d5cg4T2oihenEhyzzbMdYwY_2k8nloKLfVhuatEC_XOGzYCcw-KLgASLUHg4MPg

При пошкодженні повіки потрібно якнайшвидше прикласти до ока холод. Після цього бажано накласти пов'язку з антисептиком та звернутися до лікаря. Фахівець призначить препарати для розсмоктування вогнища крововиливу та зняття больового синдрому.

Як розпізнати складні ушкодження очей

За тупої травми очного яблука можна втратити зір без своєчасного лікування, тому важливо знати її симптоми. Внаслідок удару ушкоджуються судини, починається кровотеча. Якщо кров надходить під сітківку, перед очима з'являються плями. Усередині очі зростає тиск. У таких випадках слід докласти холод і негайно звернутися до лікаря.

При пораненні порушується цілісність оболонки очного яблука. З рани витікає внутрішньоочна рідина, а тиск очей знижується. За такої травми промивати око заборонено. Потрібно накласти чисту (по можливості стерильну) пов'язку і попрямувати до медустанови. В «Аптеці Доброго Дня» можна купити будь-які препарати для лікування складних травм очей та ускладнень після них, які призначить лікар.

Реклама

Читайте також: