Зеленський: «Укрнафта» зменшить націнку на пальне, щоб стримати ціни на АЗС
- Новини України
-
•
-
- Даріна Мельничук
-
•
-
21:55, 05 березня, 2026
Ціни на пальне в Україні різко зросли. Ілюстративне фото Mykola Tys/SOPA Images/LightRocket via Getty ImagesДержавна компанія «Укрнафта» у кризовий період зменшить націнку на пальне, щоб стримати зростання цін на автозаправках.
Про це під час брифінгу повідомив президент України Володимир Зеленський, пише УНІАН.
За словами президента, держава домовилася з НАК «Нафтогаз України» та компанією «Укрнафта», що вони працюватимуть із мінімальною або нульовою рентабельністю, щоб не допустити різкого подорожчання пального.
— Ми сьогодні домовились з НАК «Нафтогазом», відповідно з компанією «Укрнафта», що вони зроблять все, щоб вони працювали саме в кризовий момент без рентабельності. Ми не можемо впливати на весь приватний сектор нашої держави, але «Укранафта» — це база в Україні, яка дозволить, щоб під час викликів ми могли трішки регулювати і допомагати людям, — зазначив Володимир Зеленський.
Водночас очільник НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький пояснив, що нинішнє зростання цін на пальне пов’язане із загальною ситуацією на світових ринках.
— Ціна на заправках не виросла на 10 гривень, це не відповідає дійсності. Індикативно (орієнтовно) на 6 гривень було підняття, — сказав Сергій Корецький.
За його словами, зараз на ринку спостерігаються проблеми з логістикою постачання нафтопродуктів. Подібні труднощі вже виникали під час пандемії COVID-19 та на початку повномасштабного вторгнення Росії.
Корецький зазначив, що компанії намагаються диверсифікувати канали постачання. Водночас Україна вже має одну з найбільш диверсифікованих систем постачання нафтопродуктів у Європі.
— Не бачимо ніяких панічних настроїв з приводу постачання нафтопродуктів. Ціна виросла на світових майданчиках. Це об'єктивна реальність. «Укрнафта» як державна компанія буде флюгером для справедливої ціни в цей шоковий кризовий період, — додав він.
За словами Сергія Корецького, компанія зменшить націнку до мінімуму — лише для покриття витрат. Це має допомогти ринку стабільно пройти складний період.
Він також зазначив, що ринок пального працює у звичайному режимі, хоча на АЗС тимчасово спостерігається зростання попиту. Ймовірно, це пов’язано з панічними настроями серед водіїв.
— Усі гравці ринку бачать ріст реалізації. Ми вважаємо, що це шоковий панічний настрій. Він також мине, тому що всі закуплять і вже не буде вільних каністр. З цього приводу проблем ніяких немає, — додав він.
Нагадаємо, в Україні з 2 по 3 березня суттєво зросли ціни на пальне. У середньому світлі нафтопродукти подорожчали приблизно на 2 гривні за літр і перевищили позначку 65 грн/л. Скраплений газ додав у ціні 58 копійок — до 39,05 грн/л.
Останні новини про: АЗС
Щоб долучитись до коментарів авторизуйтесь на сайті МикВісті.