• пʼятниця

    5 грудня, 2025

  • 4.1°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 5 грудня , 2025 пʼятниця

  • Миколаїв • 4.1° Похмуро

СБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків

СБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУСБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУ

На Полтавщині та у Кропивницькому затримали двох чоловіків, які намагалися приховано відправити за кордон українські зразки комплектуючих до бойових літаків. Їм повідомили про підозру.

Серед вилученого — устаткування, яке входить до прицільної системи винищувачів, повідомили у Службі безпеки України.

Зазначається, що у Кропивницькому затримали місцевого жителя, який планував налагодити міжнародний канал нелегального переправлення за кордон товарів військового призначення.

За даними слідства, для «першого разу» чоловік намагався продати до країни ЄС комплектуючі до оптико-електронної системи наведення винищувачів МіГ-29. Щоб переправити «посилку» за кордон, він хотів оформити її поштою, вказавши недостовірні дані у митній декларації. Але його затримали на спробі відправки авіаобладнання.

За словами правоохоронців, клієнтами чоловіка були «перекупи» технологічного устаткування, які хотіли перепродати його за вищу ціну.

СБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУСБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУ
СБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУСБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до бойових літаків / Фото: СБУ

На Полтавщині викрили ще одного «продавця», який хотів продати за кордон запчастини до авіаційної техніки. Передусім мова йшла про комплектуючі до ударних гелікоптерів Мі-24 та корабельних гвинтокрилів Ка-27.

Як зазначили у Службі безпеки, щоб знайти клієнтів, чоловік розміщував рекламні інтернет-оголошення на міжнародних торговельних платформах. Знайшовши іноземного «замовника», він готував для нього поштове відправлення, яке оформив як «цивільне» обладнання. Але його також затримали під час відправлення «посилки».

При обшуку в його помешканні знайшли додаткове обладнання, яке він готував для відправки за кордон.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Правоохоронці повідомили обом чоловікам про підозру за частиною 1 статті 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Їм загрожує тюремне ув’язнення. Триває розслідування для встановлення джерел походження військового обладнання.

Нагадаємо, на Миколаївщині правоохоронці затримали військового, який хотів продати три автомобілі, завезені для потреб українських військовослужбовців.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems