Ford призупиняє будівництво заводу в Мічигані на $3,5 млрд на тлі страйків

Американський автоконцерн Ford призупиняє роботу над новим заводом з виробництва акумуляторів для електромобілів у Мічигані вартістю 3,5 мільярда доларів.

Про це пише CNN.

Зазначається, що перехід на електромобілі став «головним каменем спотикання» у страйку працівників автопрому проти автовиробників Ford, GM і Stellantis.

За словами речника компанії Ford, остаточне рішення про те, чи почнеться будівництво заводу, ще не ухвалене.

Якщо будівництво буде завершено, завод буде розташований на ділянці площею 950 акрів (3,8 квадратних кілометрів) у південному Мічигані поблизу міста Маршалл.

Планувалося, що на заводі буде працювати 2 тисячі 500 осіб, коли він запрацює у 2026 році. Компанія Ford оголосила про плани щодо заводу з виробництва акумуляторів у лютому минулого року.

«Ми призупиняємо роботу і обмежуємо витрати на будівництво проєкту в Маршаллі, поки не будемо впевнені в нашій здатності конкурентоспроможного управління заводом», — йдеться у заяві компанії.

Ford, разом з General Motors і Stellantis, наразі стикається зі страйком працівників автопрому.

Керівник Об’єднаної профспілкиа працівників автомобільної промисловості Шон Фейн назвав це рішення «ганебною, ледь завуальованою погрозою Ford скоротити робочі місця».

— Закриття 65 заводів за останні 20 років було недостатньо для «Великої трійки», тепер вони хочуть погрожувати нам закриттям заводів, які ще навіть не відкриті, — сказав він.

Оскільки збірка електромобілів вимагає значно менше штату, ніж виробництво автомобілів з бензиновим двигуном, профспілка стурбована тим, що плани автовиробників з часом перейти на повністю електричні моделі в кінцевому підсумку означатимуть більше втрат робочих місць і менші зарплати. Безпека робочих місць фактично стала головним питанням переговорів.

Нагадаємо, на початку року стало відомо, що американський автовиробник Ford планує скоротити до 3200 робочих місць у Європі та перенести деякі роботи з розробки продукції до США.

Дивитись повну версію