Виконком погодив дію програми «Теплий Миколаїв» на 2025 рік — на її реалізацію потрібно ₴67,3 млн

Програма «Теплий Миколаїв»: на 2025 рік необхідно 67,3 мільйона гривень. Фото: архів «МикВісті»Програма «Теплий Миколаїв»: на 2025 рік необхідно 67,3 мільйона гривень. Фото: архів «МикВісті»

У 2025 році в межах програми «Теплий Миколаїв» заплановано проведення енергетичних аудитів, технічних обстежень будівель, реконструкцію тепломереж та компенсацію кредитів на енергозбереження у житлових будинках. Для реалізації запланованих заходів необхідно 67,3 мільйона гривень. 

Члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради у середу, 11 грудня, ухвалили продовження програми на 2025 рік, пишуть «МикВісті».

Загальний бюджет програми на 2017-2025 роки складає 872 мільйони гривень, з яких вже витрачено 805 мільйонів.

Так, на розробка плану дій щодо клімату та енергії Миколаївської територіальної громади до 2030 року передбачаються витрати 1 мільйон гривень.

Також на виконання енергетичних аудитів та технічних обстежень будівель комунальної форми власності передбачено 1 мільйон гривень. Для відшкодування відсоткових ставок за кредитами на енергоефективні заходи у житловому фонді міста заплановано 14 мільйонів гривень.

Засоби також будуть спрямовані на забезпечення діяльності Центру енергоефективності в сумі 2 мільйони 425 тисяч гривень. Окрім того, 41 мільйон 575 тисяч гривень планується витратити на заходи з енергозбереження, включаючи проєктно-вишукувальні роботи та експертизу.

Серед основних інвестиційних проєктів — реалізація «DemoUkrainaDH у місті Миколаїв» (4 мільйони 319 тисяч гривень) та реконструкція теплових мереж на території житлових будинків по вулицях Космонавтів, В. Чорновола, Херсонському шосе на суму 803 тисячі гривень.

Також на 2025 рік передбачено фінансування для реалізації підпроєктів реконструкції теплових мереж і сплати внеску у програму «Револьверного фонду міст» на суму 3 мільйони гривень. 

Нагадаємо, що Миколаївська міська рада планує виділити 1,5 мільйона гривень для часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів та портативних електростанцій. Ці кошти мають допомогти співвласникам багатоквартирних будинків під час опалювального сезону 2024-2025 років.

Також, 31 жовтня депутати Миколаївської міськради підтримали проєкт рішення про приєднання міста до програми Револьверного фонду енергоефективних міст. Місто повинне виділити 3 мільйони гривень як добровільний внесок у фонд, а Департамент енергетики міськради має врахувати цю суму при плануванні бюджету на наступний рік.

Дивитись повну версію