Департамент економіки Миколаєва слідкуватиме за цінами на роботи Департамента ЖКГ: це пілотний проєкт за підтримки ЄС
- Юлія Бойченко
-
•
-
14:40, 09 травня, 2024
У Миколаєві запускають пілотний проєкт за підтримки антикорупційної ініціативи ЄС. Департамент економіки міської ради буде слідкувати за цінами на роботи, які виконує Департамент житлово-комунального господарства міської ради.
Відповідне рішення 8 травня ухвалив виконавчий комітет Миколаївської міської ради, пишуть «НикВести».
Йдеться про моніторинг цін на основні матеріали, що використовуються під час капітального та поточного ремонту, будівництва та реконструкції об'єктів, замовником яких є Департамент ЖКГ, пояснила директорка Департаменту економіки Тетяна Шуліченко.
— Цей проєкт запроваджується як пілотний разом з антикорупційною ініціативою ЄС. Відділом цін Департаменту економіки буде проводитись моніторинг на основні матеріали в межах робіт та послуг, що перевищують 40 тисяч гривень. Моніторинг здійснюватиметься за трьома напрямками: шляхом отримання комерційних пропозицій, шляхом моніторингу системи Prozorro і шляхом відкритих джерел. На підставі даної інформації виводитиметься середня ціна і оприлюднюватиметься на сайті. Департамент ЖКГ відповідно до цього рішення має враховувати цей моніторинг при складанні своїх кошторисів, — сказала Тетяна Шуліченко.
Варто зазначити, що для цих потреб працює Департамент внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради. Він, відповідно до свого положення про структурні підрозділи, має займатися питанням цільового та ефективного використання коштів бюджету Миколаєва. Для цього «антикорупційний» департамент за дорученням мера має «проводити аналіз проєктів нормативних та розпорядчих документів, договорів, документації торгів».
Нагадаємо, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич зобов’язав розпорядників коштів більш прозоро проводити торги та інформувати міськраду про їх виконання. До цього повідомлялося, що у Миколаєві 2,5 мільйона гривень, які мали піти на благоустрій «Тернівського кільця», перенаправлять на допомогу військовим. Мер Олександр Сєнкевич зазначив, що ці кошти хотіли витратити саме туди, адже «це кільце, яке зустрічає людей на в’їзді до міста». Однак містяни сприйняли новину негативно, тому від цієї ідеї відмовилися.
Відомо також, що Королівство Данія, яке взяло патронатство над Миколаївською областю, стежить та контролює напрямок фінансових витрат міста, які вони покривають, сказав посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен. Один з чинників зменшення ризиків є те, що всі закупки здійснюються через міжнародні організації.
Антикорупційна ініціатива ЄС
Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) — найбільший проєкт міжнародної технічної допомоги ЄС у сфері боротьби з корупцією, який фінансує ЄС, співфінансує та впроваджує Міністерство закордонних справ Данії.
Її мета — підтримувати антикорупційні реформи та підвищувати спроможність новостворених антикорупційних інституцій в Україні. Ініціатива також покращує прозорість та підзвітність у державному секторі, залучаючи громадян до активної участі в антикорупційних процесах.
До прикладу, за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС розробили звіт щодо перевірки допомоги, яка надійшла до Миколаєва у період з січня по квітень 2024 року. Миколаїв став першим та єдиним містом в Україні, яке запровадило та «успішно здійснює» моніторинг міжнародної допомоги, додали там.
Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Аллан Паг Крістенсен сказав, що антикорупційні інституції в Україні демонструють високі показники в роботі та розглядають більше справ, ніж будь-коли раніше, працюючи в умовах зменшення кадрів та зниження фінансування.