Миколаїв отримав від Японії техніку для переробки відходів внаслідок руйнації на суму близько €5 млн
- Олена Козубовська
-
•
-
13:30, 21 червня, 2024
Японська агенція з міжнародного співробітництва JICA, що планує збудувати у Миколаєві завод з переробки твердих побутових відходів, передала місту техніку для переробки будівельного сміття на суму близько 5 мільйонів євро.
Про це повідомив віце-мер Миколаєва Сергій Коренєв в ефірі програми «Діалог».
— Ми на сьогоднішній день вже отримали техніки десь близько 4-5 мільйонів євро. І основне серед перероблення — це, безпосередньо, дробарки. І зараз три дробарки вже приїхали до Миколаєва. Дробарки величезні, які можуть дробити дуже великофракційні брили бетону, і по фракції розсортовувати в інертний матеріал, який можна буде повторно використовувати в будівництві.
За словами віце-мера, завершення поставок техніки для переробки відходів від руйнації очікують протягом осені.
— На сьогоднішній день прийшли вже ескалатори, бульдозери, дробарки безпосередньо, декілька самоскидів, має ще прийти спеціалізоване будівельне обладнання, — розповів віце-мер.
Відходи руйнації на Миколаївщині
На кінець 2023 року Миколаївщина — серед шести областей, що найбільше засмічені відходами руйнації: вони займають територію в понад півмільйона метрів квадратних регіону. Зараз частина цих відходів зберігається на сміттєвих полігонах, ще частина — досі на місцях руйнації. Це завдає шкоди довкіллю області: відходи руйнації забруднюють воду, грунти, повітря. А тому постає питання їх професійної утилізації та повторної переробки для відбудови області, розповідається у статті «НикВести» «Підняти з руїн: Як на Миколаївщині збираються позбуватися відходів руйнації?».
Станом на кінець листопада 2023 року будівельним сміттям, утвореним внаслідок обстрілів, було засмічено 57 гектарів території Миколаївської області. Водночас в Департаменті житлово-комунального господарства Миколаєва повідомляли, що до кінця 2023 року місто має отримати спеціальну установку для подрібнення відходів руйнації.
Протягом 2023 року у Миколаївській області визначили п’ять місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань.
Водночас на території Миколаївської області збираються збудувати завод з переробки будівельних відходів, які утворилися внаслідок ворожих обстрілів. Передбачається, що завод працюватиме для переробки будівельних відходів двох областей: Миколаївської та Херсонської, сказав голова Шевченківської громади Олег Пилипенко. У Шевченківській громаді хочуть також зайнятися утилізацією небезпечних відходів руйнації, що містять азбест.
Читайте також статтю «НикВести» «Ековідбудова півдня: куди зникають відходи руйнації та чим корисний приклад Харкова».