Адвокат викрив миколаївського суддю Алєйнікова у спілкуванні з фігурантом поза процесом: вимагає відводу
-
18:18, 31 жовтня, 2024
Адвокат просить про відвід судді Центрального районного суду Володимира Алєйнікова у справі Андрія Невінчаного, підозрюваного у вбивстві Олександра Тарасюка та пораненні Юрія Богомяткова.
Розгляд відводу сьогодні, 31 жовтня, заслухав суддя Сергій Медюк, повідомляє кореспондентка «МикВісті».
За словами Юрія Тимошина, який є стороною захисту в справі, в коментарі, який суддя дав виданню «Новини N», він дозволив собі оцінити дії обвинуваченого та розповів про спілкування із потерпілим Богомятковим, коли той знаходився на передовій. Не дивлячись на те, що відповідальність за Богомяткова лежить на військовій частині, адже він так і не був демобілізований, він повідомляв судді, в яку частину потрапив, листувався з ним і відправляв фото з гарячих точок — Снігурівки, Херсону, Горлівки.
— Автор матеріалу цитує експрокурора, який каже, контроль Богомяткова лишився за судом. Водночас сам суддя каже, що контроль лишився за військовою частиною і саме вона його контролює. В інтервʼю йдеться про те, що обвинувачений приходить до суду. Згідно з Судовою владою, засідань з цього приводу не проводилось. Після того, як в 2022 році суд постановив про зміну запобіжного заходу і звільнення його з метою вступу до ЗСУ, судових засідань не відбувалось, отже будь-яких процесуальних, з точки зору КПК, між обвинуваченим та суддею не передбачено законом, — заявив адвокат.
Крім того, зазначив Юрій Тимошин, суддя заявив, що поки на фронті Богомятков воював проти окупантів, обвинувачений Андрій Невінчаний кидався «у міську бійку».
— Суддя надав преференції і характеристику обвинуваченого у даному кримінальному провадженні та потерпілому. При чому, щодо потерпілого він висловлював свою повагу, особисте ставлення і на противагу цьому зазначав, що обвинувачений вчиняв неправомірні дії, вчиняв те, що характеризує його негативно. Яке враження може скластись, коли суддя, який розглядає справу, ще до винесення вироку висловлює захоплення потерпілим і каже, який негідник обвинувачений?, — заявив на суді Юрій Тимошин.
Після того, як адвокат звернувся із заявою до суду, суддя Володимир Алєйніков надав письмове розʼяснення своїй поведінці.
— Суддя не заперечує, що спілкувався зі ЗМІ, не заперечує, що надав коментарі і, як він особисто зазначив, що глорифікував потерпілого і висловлювався на адресу обвинуваченого. На нашу думку, це порушення принципу суддівської етики. Не може суддя, і з точку зору етики, і суспільної моралі та ставлення до суду, висловлювати прихильність до одного з учасників, — наголосив адвокат.
Адвокат Володимир Тимошин, коментуючи відповідь Алєйнікова, додав, що суддя не спростував ані позапроцесуальні відносини із Юрієм Богомятковим, ані вимоги кодексу адвокатської етики.
— Він звів своє пояснення на трьох аркушах до слів глорифікація та юридична еліта Миколаєва, переходячи на особистості. Якщо суддя і в подальшому буде слухати цю справу, то у спостерігачів буде розуміння, що це в будь-якому випадку не обʼєктивні рішення, — зауважив Володимир Тимошин.
На суді була присутня сестра загиблого Олександра Тарасюка, який також служив у ЗСУ, про що в інтервʼю розповідав суддя. Вона із заявою про відвід не погодилась і заявила, що Алєйніков — патріот України.
— Я, на жаль, не ознайомлена із документами: ані з заявою, ані з відповіддю судді. Але я бачила статтю, моя думка така — суддя Володимир Алєйніков є патріотом нашої країни, тому він так висловлювався. На жаль, мій брат, що захищав країну, опинився по один бік конфлікту, а підозрюваний —по іншу.
В свою чергу, прокурор Роман Тузов зазначив, що заява про відвід не вмотивована. Також він додав, що задоволення заяви вплине на стан розгляду справи.
— Вже було допитано чотирьох свідків. Прошу у задоволенні заяви про відвід відмовити, — зауважив прокурор.
Для вивчення та винесення рішення суддя видалився до нарадчої кімнати. Рішення буде оголошено завтра, 1 листопада.
Справа про різанину в Миколаєві 3 травня
Близько опівночі 3 травня біля магазину по вулиці Архітектора Старова внаслідок конфлікту між місцевими мешканцями двоє чоловіків зазнали поранень ножем. Один з них — Олександр Тарасюк загинув. Другим потерпілим, якого госпіталізували до лікарні, виявився рецидивіст Юрій Богомятков, який фігурує у кількох кримінальних справах.
42-річним підозрюваним виявився Андрій Невінчанний, який працює в адміністрації Центрального ринку в Миколаєві та є двоюрідним братом колишнього депутата Миколаївської міськради від забороненої «ОПЗЖ» Максима Невінчанного.
6 травня миколаївця арештували. 26 липня правоохоронні органи завершили досудове розслідування та передали обвинувальний акт для розгляду справи. Чоловікові загрожує до 15 років позбавлення волі.