Львівські хірурги дістали уламок міни РФ з головного мозку хлопчика, який потрапив під обстріл у Херсоні
-
18:32, 09 травня, 2024
Львівські лікарі дістали уламок російської міни з головного мозку 9-річного хлопчика. Зокрема, уламок металу був довжиною 8 міліметрів.
Про це повідомила Дитяча лікарня Святого Миколая.
Зазначається, що Михайло Воловиков з Херсону отримав важке поранення голови під час мінометного обстрілу міста напередодні Нового року — 31 грудня. Коли почалася атака, хлопчик разом з другом обідали в кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте це їх не врятувало — уламки прошили стіни. Уламки потрапили Михайлу в голову, а його друг загинув на місці.
Херсонські лікарі надали хлопчику першу хірургічну допомогу, а миколаївські виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Проте, уламки міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці — надто глибоко він заліг.
Як повідомили лікарі, коли хлопець опритомнів, виявилось, що ліва частина його тіла повністю паралізована — знерухомлені рука, нога і пів обличчя. За кілька місяців щоденної реабілітації хлопчик почав робити перші кроки та впевненіше пересуватися.
Однак, незабаром у дитини почалися судомні напади. Лікарі зазначили, що їх міг спричинити уламок російської міни, що залишився в головному мозку дитини. Львівські хірурги погодились робити надважку операцію — уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла.
«Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см в мозку та ще й в дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. Хлопчика могло повністю паралізувати», — розповідає дитячий нейрохірург Михайло Логва.
Під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу лікарі змогли безпечно дістатися ділянки головного мозку, де заліг уламок — його вдалося дістати. Через декілька днів хлопчик опритомнів.
Операція пройшла успішно — рухові функції хлопчика не порушилися, але попереду його чекає тривала реабілітація.
Нагадаємо, що українські хірурги провели унікальну операцію з пересадки легень від посмертного донора.
Раніше повідомлялося, що у Львові медики успішно вживили стовбурові клітини трьом дітям, які мали порушення рухливості кінцівок.
Окрім того, львівські кардіохірурги за допомогою робота Da Vinci вперше провели операцію на серці чоловіка з передінфарктним станом.