«Ситуація не дуже втішна»: в Україні менше 10% укриттів є інклюзивними
-
11:47, 24 лютого, 2024
В Україні менш як 10% інклюзивних укриттів, до яких мають безперешкодний доступ люди з інвалідністю та маломобільні групи населення.
Про це повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко, передає Укрінформ.
«Ситуація з укриттями в Україні не дуже втішна. Ми маємо менше 10% об'єктів, які є інклюзивними. Загальний фонд укриттів близько 60 тисяч об'єктів, з них лише 5 тисяч об'єктів є інклюзивними», — сказав Тимур Ткаченко.
Він зауважив, що облаштування інклюзивного доступу до укриттів — це відповідальність місцевих органів влади. На це окремо гроші з бюджету не виділятимуть: власники захисних споруд цивільного захисту мають планувати свої бюджети таким чином, щоб не тільки робити ремонт в укриттях, а й додавати інклюзивні елементи.
«У нас створена Рада безбар'єрності. Цим питанням займається перша леді Олена Зеленська, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Є навіть радниця-уповноважена Президента України з питань безбарєрності Тетяна Ломакіна», — зауважив він.
Посадовець нагадав, що в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів.
«Сьогодні всі укриття, які будуються та реконструюються, обов'язково мають бути інклюзивними. Це дуже важливо, оскільки людей з інвалідністю багато і їх буде більше, бо у нас триває повномасштабна війна», — сказав Тимур Ткаченко.
Нагадаємо, впродовж 2024 року у навчальних закладах Баштанського району Миколаївської області планують облаштувати 65 укриттів.
Раніше повідомлялось, що суд зобов’язав підприємство привести у відповідність протирадіаційне укриття на території Очаківської громади.
Під час вивчення стану споруд цивільного захисту фахівці встановили, що протирадіаційне укриття, яке перебуває у власності підприємства та розраховане на близько 200 осіб, утримується в неналежному стані. Через це його не могли використовувати за призначенням, а власник приміщення не ремонтував його.