З початку року у водоймах Миколаївщини потонули 6 людей

ДСНС у Миколаївській області інформують громадян про правила безпечного відпочинку / Фото: ДСНСДСНС у Миколаївській області інформують громадян про правила безпечного відпочинку / Фото: ДСНС

З початку року у Миколаївській області зареєстровано шість випадків загибелі на воді.

Одну людину вдалося врятувати, повідомили у Головному управлінні ДСНС у Миколаївській області.

За словами рятувальників, нещасні випадки двічі були зафіксовані у Миколаївському, Первомайському районах й по одному у Вознесенському та Баштанському.

За словами рятувальників, наразі в області визначено чотири місця відпочинку. У Южноукраїнську, Новій Одесі Первомайську та у селі Пелагіївка, де вже обстежили та очистили дно. Також там організовано рятувальні пости з чергуванням плавців-рятувальників, межі купання на акваторіях позначено буями.

У ДСНС наголосили, що заборонено перебування відпочивальників на пляжах Чорноморського узбережжя Миколаївської області у звʼязку з небезпекою через загрозу детонації морських мін в акваторії.

Нагадаємо, що загалом за тиждень 3-9 червня на воді загинули 23 людини, зокрема четверо дітей.

Як поводитися на воді?

Надзвичайними наголошують на важливості дотримання правил безпеки, адже нехтування ними — основна причина трагічних випадків.

Головними умовами безпеки у водоймах є:

  • правильно обладнані місця для купання;
  • наявність навичок плавання в дітей і дорослих;
  • постійний контроль за дітьми у воді.

Перебувати у воді дозволено виключно у спеціально відведених місцевими органами владою місцях, які мають спеціальне облаштування.

Для купання варто обирати світлу частину доби та безвітряну погоду при температурі води не менше +18 °C, а повітря – +24 °C.

Надзвичайники застерігають від перебування у воді в незнайомих місцях або у водоймах із швидкою течією. Також не варто заходити у воду в стані сп’яніння чи наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах.

На випадок виникнення судом у кінцівках слід прикріпити до одягу для купання шпильку.

За словами ДСНС, найчастіша причина трагічних випадків – переоцінка власник сил під час запливів. Тому варто уникати плавання на далеку відстань.

Окрему увагу слід приділяти дітям і не дозволяти їм самостійно відвідувати навіть найменші водойми, нагадують у ДСНС.

Нагадаємо, в Одесі офіційно відкрився перший пляж «Калетон». Загалом планують надати доступ до близько 20 локацій у місті та Одеському районі, а також до однієї лагуни в Ізмаїльському районі.

Дивитись повну версію