ЄС може заборонити експорт автомобілів до Росії вартістю понад 50 тисяч євро

Євросоюз у рамках нового пакету санкцій розглядає можливість заборонити експортувати до Росії автомобілі вартістю понад 50 тисяч євро.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на двох дипломатів.

— Заборона, що пропонується, буде застосовуватися до моделей кількох європейських автомобільних брендів, включаючи Audi, BMW, Mercedes, Ferrari і Porsche, – зазначає медіа.

Захід торкнеться також човнів, літаків, крісельних витягів та мотоциклів вартістю понад 5 тисяч євро.

У понеділок COREPER може погодити четвертий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. Нові санкції ЄС включатимуть відміну статусу країни найбільшого сприяння для Росії, заходи проти російської еліти, обмеження доступу до криптоактивів, а також інші обмеження.

Розглядаються і санкції проти державних підприємств РФ, які ще не потрапили до «чорних списків», наприклад, у сфері авіації та кораблебудування.

За словами джерел, вивчаються варіанти заборони на імпорт із Росії продукції із сталі, заборона нових інвестицій в енергетичний сектор Росії та експорт до РФ предметів розкоші.

Яка ситуація в Україні?

Вночі 24 лютого президент РФ Володимир Путін заявив про початок «спеціальної військової операції » проти України. У низці українських міст пролунали вибухи – російські війська порушили український держкордон. В Україні запровадили військовий стан.

У Генштабі повідомили про втрати російських окупантів з 24 лютого по 12 березня:

  • особового складу: понад 12 000 осіб,
  • танків – 362 одиниці,
  • бойових броньованих машин – 1205 одиниць,
  • артилерійських систем – 135 одиниць,
  • РСЗВ – 62 одиниці,
  • кошти ППО – 33 одиниці,
  • літаків – 58 одиниць, гелікоптерів – 83 одиниці, (за даними Повітряних сил, уражено 67 ворожих літаків та 87 гелікоптерів, – прим.)
  • автомобільної техніки/vehicles – 585 одиниць,
  • 3 корабля/катери,
  • 60 цистерн з ПММ,
  • 7 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Наразі НАТО відмовляється закрити небо над Україною, щоб запобігти бомбардуванню російською авіацією українських міст. В Альянсі вважають, що так вони вступлять у конфлікт із РФ. Водночас, таку позицію критикує президент Володимир Зеленський.

Вже відбулося три етапи переговорів української та російської делегацій щодо кроків щодо досягнення миру. Хоча про потрібні Україні результати сторони не домовилися, вони дійшли спільного рішення щодо організації гуманітарних коридорів. Однак окупанти порушили ці домовленості, продовживши обстріл по житловій інфраструктурі Волновахи та Маріуполя.

Що у Миколаєві?

25 лютого окупанти обстріляли військову інфраструктуру та житлові будинки Миколаєва. Окупант зайшов у місто, проте українським захисникам вдалося відбити атаку. Після чого Миколаїв зайняв оборону.

З початку війни українські військові практично щодня відбивають атаки російських окупантів. Вони ліквідують колони ворожої техніки, збивають російські літаки та беруть у полон окупантів. Російські окупанти намагалися взяти Снігурівку, Вознесенськ, Баштанку, проте безуспішно.

5 березня окупанти обстріляли Радсад із «Градов», а ввечері вдарили по Миколаєву з «Смерчей». Мер Олександр Сенкевич розповів про втрати: за день поранених серед військових – 14 осіб, цивільних – 16. Загинуло 2 військових та 1 цивільний.

На сьогоднішній день російські війська знаходяться на території Херсонської області та стріляють «Градамі» та «Смерчами» по Миколаєву. О 05:00 7 березня миколаївці прокинулися від звуків російського обстрілу. Ворог цілився у житлові будинки міста. У ДСНС повідомили про 5 пожеж у житловому секторі та на державному підприємстві «Зоря»-«Машпроект».

8 березня голова обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що російські війська збирають сили та прямують до Миколаєва. За його відомостями, першочерговим завданням окупантів є взяти Миколаїв у кільце і заблокувати дороги до нього.

Увечері 9 березня росіяни розпочали обстріл Миколаєва з півночі та північно-східного напрямку – з боку Кропивницького.

У Миколаїв прийшло підкріплення Збройних сил України, яке було реалізовано до низки успішних атак за позиціями російських військ 10 березня. Військовий губернатор описав це так: «Надавали їм щей гарненько вдень і вночі. У Миколаївській області та трохи на Херсонщині. Все горить, все палахкотить, солдати біжать».

Увечері 11 березня росіяни безладно обстріляли Миколаїв, нікуди не цілячись. За попередньою інформацією внаслідок ракетного обстрілу вогнем охоплено: кафе, частий автомобіль, кілька багатоповерхівок, котельня, стоянка, є випадки влучення осколків від касетних снарядів до квартир, а також поранення серед мирних жителів. Інформації про жертв немає. Обстріл продовжився і рано вранці 12 березня. На спецлінію «101» надійшло понад 600 повідомлень про вибухонебезпечні предмети, які виявляють мешканці Миколаївської області після обстрілу.

13 березня вранці росіяни розбомбили державне підприємство «Зоря»-«Машпроект». Крім того, внаслідок ще одного обстрілу до мікрорайону Соляні загинуло 9 людей. Також відомо про 1 загиблого у Баштанці.

Дивитись повну версію