Міжнародний кримінальний суд проситиме збільшити фінансування на розслідування воєнних злочинів в Україні
-
23:50, 20 березня, 2023
Міжнародний кримінальний суд планує просити про додаткові кошти для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Поки що бюджет не збільшували попри велику кількість роботи в Україні.
Із таким проханням звернеться головний прокурор МКС Карім Хан у понеділок на конференції в Лондоні, організованій спільно урядами Великої Британії та Нідерландів з метою збору коштів для фінансування роботи МКС з розслідування воєнних злочинів в Україні, пише The Guardian.
Наразі в Україні працює 40 слідчих, але фінансування їхньої роботи не збільшувалось.
Понад 40 країн візьмуть участь у конференції, організованій віцепрем’єр-міністром Великої Британії Домініком Раабом та міністром юстиції та безпеки Нідерландів Діланом Єшільгоз-Зегеріусом. Об’єднане Королівство надає додаткові 395 тисяч фунтів стерлінгів для фінансування роботи МКС.
У Росії продовжують реагувати на рішення МКС видати ордер на арешт президента Володимира Путіна. У Кремлі кажуть, що ставлять до цього спокійно та продовжують працювати. Натомість експрезидент та заступник голови Ради Безпеки рф Дмитро Медведєв назвав рішення суду «остаточним обваленням системи міжнародного права» та навіть пригрозив вдарити ракетами по будівлі МКС.
У Китаї ж закликали суд зайняти «справедливу позицію» щодо російського президента Володимира Путіна. Там наголосили, що Китай продовжуватиме «займати обʼєктивну і справедливу позицію в українській кризі та відіграватиме конструктивну роль у мирних переговорах». Водночас там також закликали суд уникати «подвійних стандартів» та «поважати імунітет» глав держав.
Нагадаємо, палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президент РФ Володимира Путіна. Тож за межами Росії його мають право затримати й передати до суду. Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.