«Інфраструктура була зруйнована ще до підриву», — «Нібулон» прокоментував затоплення терміналу на Дніпрі через підрив Каховської ГЕС

Компанія «Нібулон» зазначає, що не експлуатувала під час війни свій перевантажувальний термінал в деокупованому селищі Козацьке Херсонської області, який виявилася затопленим після підриву 6 червня Каховської гідроелектростанції.

Про це йдеться у повідомленні агрокомпанії.

«Інфраструктуру «Нібулону» на Дніпрі було зруйновано до цього злочину. Зокрема, ми не експлуатували затоплену сьогодні філію «Козацьку», яку було знищено ще в 2022 році, окуповані «Голопристанську» та «Кам’янку-Дніпровську», - сказано в ньому.

Компанія запевняє, що його канали, з огляду на вже наявне блокування річкового судноплавства та флоту, також не зазнали безпосереднього впливу від підриву ГЕС, а виробничі потужності та земельний банк не увійшли до зони, постраждалої від затоплення безпосередньо.

В компанії також зазначають, що вона була безпосередньо залучена до процесів відновлення та в подальшому користування Дніпром як центральною транспортною артерією України, і тому як ніхто інший зараз розуміє колосальний вплив нинішньої події на фінансову, економічну, екологічну сфери та систему життєзабезпечення населення.

Там вказують, що окрім затоплення населених пунктів, це призведе до знищення біорозмаїття на прилеглих територіях, руйнування річкової логістики, яка давала життя підприємствам, робочі місця місцевим мешканцям, змогу країні та виробникам щорічно переміщувати до 60 мільйонів тонн вантажів за собівартістю утричі меншою за перевезення автомобільним транспортом.

Крім того, в «Нібулон» констатують, що це позначиться й на забезпеченні прісною водою, адже в структурі водоспоживання України 65% прісної води забиралося саме в басейні Дніпра.

Нагадаємо, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС.  Через підрив на правому березі Херсонської області розпочали евакуацію населення з небезпечних місць. За словами фахівців «Укргідроенерго», Каховська ГЕС не підлягає відновленню після підриву.

Дивитись повну версію