Іран будує в Білорусі та РФ заводи з виробництва дронів, — ISW
-
23:30, 02 серпня, 2023
Іран будує заводи з виробництва безпілотних літальних апаратів у Білорусі та РФ.
Про це повідомляється в аналітичному огляді Інституту вивчення війни (ISW), пише «Економічна правда».
«Іран веде будівництво заводів з виробництва безпілотників у Білорусі та Росії, що допоможе Росії легше купувати іранські безпілотники та забезпечить Ірану численні економічні та військові вигоди», — йдеться в повідомленні.
У ISW зазначають, що Іран підписав довгострокові стратегічні угоди з Білоруссю і РФ. І ці угоду є взаємовигідними.
Так, Росія виграє, придбавши іранські безпілотники для вторгнення в Україну.
Крім того, будівництво іранського заводу з виробництва безпілотників у Білорусі полегшить «логістичні проблеми», з якими стикається Росія при транспортуванні іранських дронів з Ірану через Близький Схід.
Іран виграє, отримуючи доходи для іранської економіки. Британська секретна розвідувальна служба повідомила в липні, що Іран прагне отримати готівку від Росії в обмін на іранські безпілотники. На даний час Іран стикається з критичними економічними умовами, вартість ріала перевищила 500 тисяч ріалів до одного долара США на 1 серпня. Іранський статистичний центр повідомив 25 липня, що рівень інфляції в Ірані становить приблизно 47,5 відсотка.
Росія також може принести користь іранським військовим. Наприкінці 2022 року західні ЗМІ припустили, що Іран може отримати російські винищувачі Су-35 в обмін на постачання Росії безпілотників. Однак іранські військові чиновники все частіше висловлювали скептицизм щодо отримання Су-35 в останні місяці.
Крім того, західні ЗМІ в березні повідомили, що Росія надала Ірану передове програмне забезпечення для спостереження та кіберзброю в обмін на безпілотники. Високопоставлений ізраїльський військовий чиновник окремо висловив стурбованість у червні, що Росія надає Ірану західну зброю, захоплену в Україні.
Раніше британська розвідка повідомила, що крім постачання Росії дронів, Іран допомагає будувати завод із їх виробництва.