У Миколаєві провели панельну дискусію «Ментальне здоров’я — стійкість майбутнього»

10 вересня до Всесвітнього дня ментального здоров’я у Миколаївському краєзнавчому музеї провели панельну дискусію «Ментальне здоров’я — стійкість майбутнього».

Захід було організовано в рамках програми «Ти Як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, пишуть «НикВести».

Основна мета дискусії — привернути увагу спільноти до ментального здоров’я і розповісти про важливість турботи про свій психологічний стан в умовах, яких сьогодні перебуває Україна.

— Ми сьогодні з вами можемо вільно спілкуватися, задавати питання і отримувати відповіді. У нас багато викликів, але й так само багато звершень. Сьогоднішня наша зустріч має декілька важливих цілей.  Хочеться привернути увагу спільноти до ментального здоров’я, адже у нас фізичні аспекти вони помітніші, а психологічні та ментальні проблеми залишаються поза увагою, — розповіла модератор заходу, завідувачка методичного кабінету соціально-психологічної підтримки професійного розвитку і сприяння працевлаштування Чорноморського національного університету імені Петра Могили Людмила Панасенко.

Участь у панельній дискусії також взяв заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрій Гранатуров.

— Згідно з розпорядженням начальника Миколаївської ОВА, я є відповідальним у Миколаївській області за втілення в життя ментальної програми «Ти Як?». Деякі люди думають, що ментальне здоров’я — виключно медична тема, але воно стосується й освіти, соціального захисту населення, військової справи, усіх людей та дітей, які потерпають від російської агресії. Тож сьогодні тут зібралися дуже різноманітні професіонали, — сказав він.

Також з вступним словом на панельній дискусії «Ментальне здоров’я — стійкість майбутнього» виступив заступник голови Миколаївської облради Антон Табунщик.

— Це велика потужна робота, яка тільки набирає обертів. З початку війни переважна більшість миколаївців почали відрізняти що таке приліт, що таке відліт тощо. Це все сумується та потім відображається на загальному ментальному здоров'ї кожної людини, — зазначив він.

Загалом, у панельній дискусії взяли участь представники різноманітних сфер діяльності Миколаївської області. Так, про втілення в життя програми ментального здоров’я «Ти Як?» розповів начальник управління охорони здоров'я Миколаївської ОВА Максим Безносенко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Руслана Омелянчук, директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва та директорка департаменту освіти та науки Алла Веліховська.

Спікери поділилися досягненнями у впровадженні ментальної програми у регіоні. Зокрема слухачам розповіли про систему соціально-психологічної допомоги Миколаївської області, тобто роз’яснили, куди громадяни можуть звернутися, у разі потреби спілкування з психологом.

Захід проводили у змішаному форматі, завдяки якому до панельної дискусії змогли доєднатися інші територіальні громади Миколаївщини. У такому ж форматі з вступним словом виступив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Нагадаємо, у Миколаєві в Каштановому сквері провели інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я», де кожен охочий міг отримати безкоштовну консультацію з психологом.

Дивитись повну версію