Дивитись повну версію

На запуск заводу з виготовлення бруківки Миколаєву потрібно ₴30 млн

Плитка на площі Соборній у Миколаєві, архівне фото «МикВісті»Плитка на площі Соборній у Миколаєві, архівне фото «МикВісті»

Влада Миколаєва планує запустити виробництво бетону з перероблених відходів руйнувань. На це місту потрібно близько 30 мільйонів гривень.

Про це йдеться у статті «МикВісті» «Відходи війни: чи встигає завод у Миколаєві переробляти масштаби руйнувань».

Як відомо, мер Олександр Сєнкевич раніше озвучував плани використовувати перероблені відходи руйнувань для виготовлення бруківки. Для цього, сказав він, за підтримки міжнародних партнерів місто збирається отримати комплекс обладнання для виробництва бетону.

— Наша мета у тому числі створити умови для циркулярної економіки у Миколаєві: коли сміття стає грошима. І економити кошти міста, наприклад, для створення різних бетонних виробів. У тому числі бруківки, яка не буде закуповуватися, а вироблятиметься самим містом за мінімальну ціну, — пояснив Олександр Сєнкевич.

На це місто очікує отримати від донора 30 мільйонів гривень, сказав у коментарі «МикВісті» директор комунального підприємства «ЕЛУ Автодоріг» Віталій Шевченко. У бюджеті міста цих коштів цього року немає.

— Бажання є, шукаємо донора. Якщо донори дадуть гроші, то будемо робити. В цьому році бюджету нема для того, щоб виділятися ці кошти з бюджету. Це приблизно 30 мільйонів гривень, — сказав Віталій Шевченко.

Переробка відходів руйнації у Миколаєві

Свою роботу завод з переробки будівельного сміття у Миколаєві почав навесні 2025 року. Проєкт реалізували за підтримки Японської агенції міжнародного співробітництва (JICA), яка надала спеціалізовану техніку, а майданчик для розміщення заводу облаштували за кошти бюджету міста.

Потужності техніки дозволяють переробляти близько 12 тисяч тонн такого сміття в місяць, а отриманий матеріал хочуть використовувати для ремонту доріг.

Лише на кінець 2024 року у Миколаєві накопичилося близько 120 тисяч тонн будівельного сміття. Станом на січень 2025 року завод переробив у будівельні матеріали 4,5 тисячі тонн відходів руйнації.

У коментарі «МикВісті» заступник міського голови Сергій Коренєв повідомив, що завод з переробки будсміття у Миколаєві планують використовувати для потреб ще двох областей: Херсонщини та частини Кіровоградщини.

Водночас громадам, які хочуть користуватись послугами заводу з переробки будівельного сміття після руйнувань, пропонують два варіанти співпраці. У першому вони можуть повністю передавати відходи для переробки, сплачуючи меншу ціну, а у другому — отримувати назад перероблений матеріал, але така опція буде дорожчою.

Дивитись повну версію