Рівень життєстійкості українців за рік війни майже не змінився, — опитування
-
19:59, 22 лютого, 2023
За рік повномасштабного вторгнення рівень життєстійкості українців мінімально зменшився.
Показник з 3.9 опустився до 3.7. Учасники оцінювали свій стан за 5-бальною шкалою, де чим вищий індекс, тим кращий рівень життєстійкості, свідчать дані опитування, які провела соціологічна група «Рейтинг» у лютому 2023 року.
При цьому зменшилась кількість людей, які планують своє життя на кілька років на перед – з 23% до 19%.
Окрім того, українці частіше відчувають негативні емоції, ніж позитивні. Так, наприклад, сум та злість фіксують частіше, ніж радість та натхнення.
Проте найбільш вираженими залишаються нейтральні почуття – хвилювання і інтерес. Їхнє забарвлення залежить від контексту.
За рік війни в українців зросла любов до інших, але до себе – зменшилась. Це пояснюється бажанням бути разом з іншими у стресових ситуаціях.
Близько 8% вважають, що мають серйозні розлади, які сильно впливають на їхнє життя. Ще третина – мають помірні розлади.
Самообмеження теж залишаються «в тренді» – 58% опитаних вважають, що потрібно суттєво себе обмежувати у розвагах і покупках.
На противагу їм 37% схильні думати, що потрібно намагатися жити повноцінним життям.
В опитуванні взяли участь 1000 повнолітніх українців з усіх областей, крім тимчасово окупованих територій. Дослідження проводили телефоном 4-13 лютого 2023 року. Вибірка учасників репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.
Нагадаємо, рівень довіри громадян України до Президента Володимира Зеленського за час повномасштабного вторгнення зріс з 36 до 90%.