У Миколаєві розглядають шість альтернативних варіантів створення нового місця водозабору
-
12:32, 06 березня, 2023
У водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.
Про це розповів гендиректор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко в коментарі «НикВести».
За словами Бориса Дуденка пошук і будівництво нового водозабору та трубопроводу потребує значних капіталовкладень. На цей час у державі або міському бюджеті немає коштів для реалізації проекту по облаштуванню нового місця водозабору.
— Таких коштів ми не маємо ні в державі, ні в міському бюджеті. Для цього нам потрібні донорські кошти або інших міжнародних фінансових установ. Без техніко-економічного обґрунтування ці кошти знайти неможливо, – сказав він.
Проте завдяки гранту від Європейського інвестиційного банку підприємство отримало можливість розробити техніко-економічне обґрунтування проекту – підрядником визначено французьку компанію «Іджис».
— Питаннями по облаштуванню нового місця водозабору ми займаємося з минулого року. На сьогодні ми маємо шість варіантів для облаштування місця нового водозабору. Хочу зазначити, що тут є дві ключові цифри для прийняття рішення. По-перше, це інвестиційні витрати для того, щоб облаштувати новий водозабір. А друга цифра – скільки буде коштувати один кубічний метр для мешканців Миколаєва. Над цим працює компанія «Іджис», – резюмував Борис Дуденко.
Підприємство сподівається, що реалізація цього проекту допоможе забезпечити мешканців Миколаєва надійним та якісним водопостачанням.
Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.
Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.
Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.