«У дітей почались проблеми з вимовою», — в департаменті освіти Миколаївщини розповіли, що за час війни зросла потреба у логопедах

За час повномасштабного вторгнення у дитячих інклюзивно-ресурсних центрах Миколаївської області значно зросла потреба у спеціалістах-логопедах.

Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, повідомляє кореспондент «НикВести».

Директорка повідомила, що під час війни в регіоні було створено чотири центри, де з дітьми проводять роботу логопеди, психіатри та лікарі-реабілітологи.

— Дуже серйозна робота була проведена з інклюзивними центрами, тому що сьогодні політика держави полягає в тому, аби мінімально дітей поступало до закладів інституційного догляду, та відвідували звичайні навчальні заклади. Приділяється увага до розвитку інклюзивно-ресурсних центрів, в яких діти мають можливість працювати з логопедом. Хочу наголосити, що під час війни потреба в логопедах зросла в декілька разів, діти почали заїкатись, почались проблеми з мовою, особливо у дітей, які перебували у зоні бойових дій або були вивезені під бомбами. В центрах працює логопед, психіатр, лікарі-реабілітологи, і дітям надається повний спектр необхідної допомоги. За час війни було створено чотири таких інклюзивно-ресурсних центри, і ми цим дуже пишаємось. Ми працюємо над тим, щоб допомогти їм закупити сучасне інтерактивне обладнання, яке дозволить батькам швидше бачити прогрес в розвитку цих дітей, — розповіла Алла Веліховська.

Раніше, жителі Миколаєва повідомляли, що при проходженні дітей щорічного обов'язкового обстеження перед новим навчальним роком вони почали стикатись з відсутністю в закладах охорони здоров'я лікаря-офтальмолога.

Керівниця міського управління охорони здоров'я Ірина Шамрай Ірина Шамрай зазначає, що в деяких лікарнях батьки дошкільнят та школярів все ж можуть пройти обстеження. Зокрема, в міській та обласній дитячій лікарнях та офтальмологічному диспансері.

Дивитись повну версію