Через рік після звільнення Ізюму неідентифікованими залишаються 57 жертв із масового поховання

З масового поховання в Ізюмі досі не вдалося ідентифікувати 57 жертв.

Про це Укрінформу розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«57 осіб, на жаль, ідентифікувати не вдалося. Щодо ще 58 осіб встановлені анкетні дані, але немає родичів цих загиблих, щоб провести ДНК-експертизу», — розповів Дмитро Чубенко.

За його словами, загалом у масовому похованні 23 загиблі мали переломи щелеп, кісток голови, рук і ребер, 15 жертв були застрелені, у 87 — вибухові травми. Пʼятнадцять тіл мали ознаки катувань — їх знайшли зі зв’язаними руками та мотузками на шиї.

Правоохоронці більш як 100 разів оглядали поховання і призначили понад 450 різних експертиз для встановлення причин смерті людей.

Місто Ізюм (Харківська область) було під окупацією росіян з 1 квітня по 10 вересня 2022 року. Його звільнили під час контрнаступу. Як відомо, під Ізюмом знайшли братську могилу українських військових та понад 460 нових поховань.

Повідомлення про масове поховання у звільненому від російської окупації Ізюмі «жахають» і «обурюють», заявив радник зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого Дому Джон Кірбі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Харківської області стало очевидним, що Росія повторила в Ізюмі саме те, що до цього творила в Бучі.

Пізніше з'ясувалося, що серед тіл з масового поховання в Ізюмі Харківської області, які були ексгумовані у п’ятницю, 99% мають ознаки насильницької смерті.

Дивитись повну версію