У Миколаєві створили наглядову комісію для захисту дерев, які у зоні ризику через реконструкцію водогону

У Миколаєві створять карту дерев, які потрапили у зону ризику через будівництво водогону. За їх збереженням слідкуватиме спеціальна наглядова комісія, у яку увійшли представники громадськості та екологи.

Про це у  Facebook повідомила екологиня Інна Тимченко.

Вона зазначила, що через прокладання водогону згідно картографічного матеріалу в районі ризику опиняється 117 дерев. Інна Тимченко впевнена, що наглядова комісія при обстежені дерев зробить все необхідне для їх збереження.

«Дякуємо всім, хто доклав зусиль і написав зауваження до Звіту з оцінки впливів на довкілля (ОВД). Їх було не так багато, як вподобайок, але саме так відбуваються обговорення проєктів в Європі і саме такий сценарій, де громадськість є стороною процесу прийняття екологічних рішень наше майбутнє, хоча і не всім це до вподоби зараз. Але колись і дуже скоро прийдуть працювати в відповідні органи виконавчої влади небайдужі фахівці, для яких буде це нормою, а не як зараз ті, хто нас ненавидить тільки за те, що ми не мовчимо», — написала вона.

Нагадаємо, що мова йде про проект з реконструкції мереж «Миколаївводоканалу», яким займається обласна військова адміністрація. Фінансування йде з державного бюджету. У документах з оцінки впливу на довкілля при реконструкції водогону та дюкеру спочатку говорилося про знесення понад чотирьох тисяч дерев. Однак в Департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради пояснили, що у звіті вказана кількість дерев, які лише потенційно підпадають під знесення.

Після цього у Миколаївській ОВА зазначили, що точна кількість дерев, які необхідно видалити стане відома вже під час проведення будівельних робіт. Однак їхня кількість не повинна перевищити  117 дерев.

У Миколаївській міській раді говорять, що ще не бачили проект проведенням реконструкції мереж водопостачання, який розробляють у облдержадміністрації. Однак мера міста Олександра Сєнкевича проінформували, що під ризик знесення підпадають 80 дерев.

Також повідомлялося, що замість знесених дерев висадять нові.

В свою чергу директор комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко впевнений, що глобальна реконструкція водогону, яку проведуть у Миколаєві, забезпечить містянам стабільне водопостачання та незалежність від мереж, які зруйнувала солона вода.

Дивитись повну версію