На Миколаївщині через війну росте кількість хворих на гострий інфаркт міокарда, — кардіологиня
-
16:22, 27 вересня, 2023
В Миколаївській області за останні декілька років зросла кількість випадків із серцево-судинними захворюваннями. Наразі за 9 місяців 2023 року випадки гострого інфаркту міокарда зареєстрували у майже 1500 пацієнтів.
Про це під час брифінгу до Всесвітнього Дня серця розповіла кардіологиня, головна позаштатної експертка з функціональної діагностики Алла Завгородня, повідомляє кореспондент «НикВести».
За словами лікарки, серед неінфекційних захворювань кількість смертності від серцево-судинних хвороб займають перше місце по Україні. За останні три роки на це вплинула пандемія та військова агресія РФ.
— Статистика не тільки по Україні, але й по всьому світу сумна. За останні три роки вона можливо не така точно, тому що втрутилась епідемія короновірусу, яку зараз іменують синдемією. На сьогодні статистика свідчить, що по Україні смертність складає 67%. Якщо взяти в абсолютних числах за рік — це 400 тисяч людей.Це дуже велика цифра, з них 75% помирає передчасно, тобто це раптові смерті у молодому віці від 36 років, — розповіла Алла Завгородня.
За 2022 рік у Миколаївській області було офіційно зафіксовано 1100 інфарктів, проте насправді цих випадків було більше — деяких пацієнтів не встигли вчасно доставити до лікарень.
— На статистику вплинула війна, бо частина населення в нас виїхала. За 12 місяців 2022 року в обласному центрі проліковано 1500 випадків, з них інфарктів було 400 осіб, цього року ця цифра більша. По всій області було 1100 інфарктів, але насправді їх було набагато більше, просто деякі не доїжджають, це летальність на догоспітальному етапі, вони навіть не встигають викликати швидку. За 2023 рік ми підрахували, що буде десь 1500 випадків. Допомога для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда на сьогодні в нас абсолютно безкоштовна, — підкреслила вона.
Основними принципами збереження здоров'я серця є відмова від тютюнопаління, зловживання алкоголю, а також потреба в постійному русі і правильне збалансоване харчування. Також спеціалістка додала, що для жителів Миколаївщини, які бажають отримати кваліфіковану допомогу спеціаліста у попередженні захворювань чи профілактиці, створені необхідні умови.
— Станом на сьогодні в Миколаївській обласній лікарні встановлено два ангіографи, як дозволяють нам працювати в двох операційних. У нас кваліфіковані лікарі, які пройшли курси не тільки в Україні, але в й інших країнах світу. Є можливості функціональної діагностики. Тож запрошуємо всіх бажаючих, в кого є якісь проблеми, до нас на обстеження, лікування, — закликає Алла Завгородня.
Під час брифінгу генеральний директор Миколаївського обласний центр контролю та профілактики хвороб Володимир Клочко розповів, що з 1 жовтня набирає чинності закон «Про систему громадського здоров’я». Згідно закону, центри контролю займатимуться також збором аналітичних та статистичних даних відповідних захворювань.
— Зараз ми дійсно не маємо достовірної статистики через ковід і військову агресію Росії, але і до цього були невірно побудовані підходи до вивчення здоров'я кожної людини і в цілому суспільства. Цей закон веде нас в євроінтеграцію. Життя наших жінок в середньому це 72 роки, чоловіків — 66 років. В той час, як за статистикою, жінки в європейських країнах живуть до 80 років, а чоловіки до 76. Тому введено термін «епідеміологія неінфекційних захворювань», тобто це буде ціле розслідування і головну функцію виконуватиме центр контролю та профілактики. А якщо в цифрах говорити, то ці хвороби надають державі на рік 12 мільярдів гривень, частку з них займають серцеві захворювання, — розповів Володимир Клочко.
Також спеціалісти закликали жителів вивчити свою спадкову історію захворювань для своєвчасної профілактики та лікуванні в разі.
— Самолікування це дуже погано. Це недопустимо. Звертайтесь до лікарів, які можуть вам пояснити. Тоді ваші серця будуть в надійних серцях, — наголосили вони.
Нагадаємо, у Миколаєві росте кількість звернень містян з інсультами. За минулий рік було зареєстровано 1690 звернень, а за 8 місяців цього року вже звернулося 1353 людини.