Світом поширюється новий штам коронавірусу «Пірола», в Україні його офіційно поки не виявили
-
21:21, 28 вересня, 2023
В Україні поки не зареєстровані випадки нового виду коронавірусу «Пірола», який шириться світом.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
— За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від захворілих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, наразі випадків штаму «Пірола» на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штаму «Омікрон», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Він додав, що у МОЗ не виключають появи на території України нового варіанту коронавірусної інфекції, адже тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам.
Ігор Кузін наголосив, що єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація, особливо для людей з хронічними захворюваннями та осіб віком за 60.
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу «Pirola» як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі.
На цей час у світі зареєстровано майже 100 тисяч випадків захворювання, спричинених новим видом коронавірусної інфекції (зокрема у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії).
Найпоширенішими симптомами інфікування є нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі, рідше — подразнення очей і висипи.
В Україні вакцинацію проти коронавірусу можна зробити безплатно у сімейного лікаря та у пунктах щеплень. Щеплення рекомендуються передусім людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним, людям, старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.
Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер через 6 місяців від попереднього. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.
Нагадаємо, у Миколаєві очікують зростання захворюваності на коронавірус з настанням холодів, однак наразі його вже лікують як звичайну гостру респіраторну вірусну інфекцію.