Зеленський «не під запис» просив журналістів мовчати про корупцію до перемоги, — Мостова
-
9:45, 15 жовтня, 2023
Президент Володимир Зеленський «не під запис» попросив українські медіа до перемоги помовчати та не висвітлювати тему корупції.
Про це повідомила головна редакторка медіа «Дзеркало тижня» Юлія Мостова під час конференції National Media Talk 2023 у Києві.
На запитання про вплив української влади на свободу слова під час війни вона розповіла про випадок, який назвала «маленькою історією, де у краплі води відбивається світ». За її словами, на одній із зустрічей з Володимиром Зеленським, яка проходила не під запис, президент попросив пресу не писати про корупцію. Це «прохання» вона особисто не чула, так як на зустріч не була запрошена.
«У плані корупції ми прийняли б ці умови, якби президент збалансовано сказав: «Я не хочу, щоб це явище роз'їдало наші тили, відбиваючись на можливостях фронту. І тому ось людина — Андрій Борисович (Єрмак – керівник Офісу президента України, — прим.), інші люди, хто завгодно. Ось його телефон. Якщо у вас є аргументовані треки, факти, прийдіть, будь ласка, надайте їх цій людині, вона відразу візьме слухавку. І дайте нам тиждень на реагування. Якщо протягом тижня реагування не буде, друкуйте, показуйте, пишіть. Але дайте нам шанс виправитися. Але цього президент не сказав. Він сказав мовчіть до перемоги», — розповіла Юлія Мостова
Вона зазначила, що така позиція президента не правильна і додала: «Якщо мовчатимемо, жодної перемоги не буде».
Нагадаємо, що після опублікування журналістського розслідування про завищені ціни на продукти для Міністерства оборони, яке включало приклад яєць за 17 гривень за штуку, Державне бюро розслідувань затримало підприємців.
23 січня міністр оборони Олексій Резніков спростував заяву про те, що забезпечення харчування військовослужбовців здійснювалося за завищеними цінами.
Проте вже 24 січня заступник Резнікова В'ячеслав Шаповалов написав заяву про звільнення. А НАБУ почало розслідування щодо закупівлі продовольства для військовослужбовців за завищеними цінами.
Через скандал у відставку подали декілька посадовців, зокрема заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, хоча в міністерстві назвали «озвучені звинувачення необґрунтованими та безпідставними».
Після цього Олексій Резніков заявив, що президент Володимир Зеленський попросив його залишитися на своїй нинішній посаді.
Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Резнікова «переводять» на посаду міністра стратегічної промисловості. Втім сам міністр згодом у коментарі журналістам сказав, що з ним про це розмов не вели, а якщо будуть, то він відмовиться, оскільки не має відповідної компетенції. Однак питання щодо кадрових змін у Міністерстві оборони Верховна Рада поки не розглядала.
Крім того, в інтерв'ю «НикВести» генерал-майор Дмитро Марченко, який керував обороною Миколаєва на початку повномасштабної війни, підтримав міністра оборони Олексія Резнікова, якого звинуваючують у корупції після скандалу щодо закупівель продуктів харчування для військових за завищеними цінами. Він вважає, що міністр не міг займатись такою «єрундою».
Після ще одного корупційного скандалу, пов'язаного із закупівлею зимового одягу для військових, 4 вересня міністр оборони України Олексій Рєзніков написав заяву про відставку, наступного дня Верховна Рада його звільнила.
6 вересня депутати Верховної Ради проголосували за призначення Рустема Умєрова міністром оборони України.