Аграрії Миколаївщини взяли цьогоріч понад ₴1,4 млрд пільгових кредитів
-
10:26, 27 вересня, 2024
Аграрії Миколаївської області у поточному році отримали 1,4 мільярда гривень пільгових кредитів.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
У четвер, 26 вересня, він відвідав Миколаївщину та провів виїзне засідання. Денис Шмигаль зазначає, що аграрії регіону успішно користуються програмами державної підтримки.
«Від початку року вони отримали 1,4 мільярдів гривень пільгових кредитів та понад 250 мільйонів гривень за іншими програмами. З них більше 19 мільйонів гривень — це компенсації за купівлю вітчизняної сільськогосподарської техніки», — 1деться у повідомленні.
Також Денис Шмигаль додав, що фермери Миколаївщини за 7 місяців цього року виробили більше сільгосппродукції, ніж торік.
Як працює агросектор на Миколаївщині?
На початку березня в Україні вже дванадцять регіонів розпочали посівну ярих зернових — пшениці, ячменю, гороху та вівса. Серед них — Миколаївська область.
Цьогоріч у посівній кампанії 2024 аграрії Миколаївщини задіяли землі, що були підтоплені внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС. Голова Миколаївської ОВА зазначав, що аграрії Миколаївської області стали вирощувати більше технічних культур через заблоковані порти та проблему з логістикою.
Зазначимо, що сільгоспвиробники Миколаївської області, які понесли збитки після затоплення внаслідок підриву на Каховській ГЕС, отримали від держави компенсації у розмірі 1,5 мільярди гривень.
Крім того, Продовольча сільськогосподарська організація ООН (FAO) відібрала 29 сільгоспвиробників з Вознесенського району Миколаївщини, які отримають модульні зерносховища для зберігання своєї продукції.
У 2023 році виробництво сільськогосподарської продукції на Миколаївщині, у порівнянні з 2022, збільшилося на 24%.
Впродовж 2023 року Миколаївська область експортувала 2,3 мільйона тонн зернових та зернобобових культур.
Загалом збитки аграріїв Миколаївщини через повномасштабну війну склали 5,5 мільярда доларів.
У серпні 2024 року повідомлялося, що аграрії Миколаївської області сплатили до бюджетів всіх рівнів один мільярд податків.
Раніше повідомлялося, що аграрії Миколаївської області подали 229 заявок на держпідтримку: 217 з території можливих бойових дій та 12 — активних бойових дій.
Станом на вересень 2024 року аграрії Миколаївської області серед лідерів по сівбі озимих культур. Вони вже засіяли 89,9 тисячі гектар.