Південноукраїнська АЕС пройшла перевірку на готовність до зимових навантажень
- Альона Коханчук
-
•
-
14:42, 11 жовтня, 2024
Комісія «Енергоатом» та Держенергонагляду України перевірили готовність Південноукраїнської АЕС до зимових навантажень.
Як повідомили у пресслужбі атомної електростанції, після перевірки були певні зауваження, але частково вони вже усунені.
Зазначається, що у рамках підготовки до сезонного зниження температури було виконано 193 організаційно-технічні заходи. Сюди входять роботи з ревізії, ремонту та обслуговування устаткування, інженерних мереж опалення, водопостачання, каналізації, вентиляції.
«Південноукраїнською АЕС виконано значний обсяг робіт. Станом на початок жовтня у запланованих обсягах було впроваджено 100% організаційно-технічних заходів. До проходження осінньо-зимового періоду підприємство готове. Під час перевірки були певні зауваження, але частково вони вже усунені, над рештою працюють, адже потрібно трохи більше часу», — зазначив голова комісії НАЕК «Енергоатом» з перевірки готовності ПАЕС до роботи взимку Петро Заниборщ.
Нагадаємо, що Південноукраїнська атомна електростанція 2 жовтня уклала угоду на будівництво інженерного захисту критичних елементів станції за 595 мільйонів гривень.
Аварія на Південноукраїнській АЕС в липні
Вночі 16 липня стався вихід з ладу обладнання на одному з енергооб’єктів, через це в системі збільшився дефіцит енергії, про що повідомило «Укренерго».
Після цього в соціальних мережах почали розповсюджувати інформацію, про те, що один з енергоблоків відключили після аварії на Південноукраїнській АЕС.
На питання про те, чи дійсно на станції сталась поломка енергообʼєкту, на Південноукраїнській АЕС у коментарі «МикВісті» заявили, що згідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану» не можуть надати офіційний коментар щодо цієї ситуації. Однак атомники запевнили, що енергокомплекс працює у штатному режимі.
Водночас директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко заявив, що за три дні на Південноукраїнській АЕС згоріло три трансформатори струму.
Однак під час засідання Ради 19 липня міністр енергетики Герман Галущенко назвав інформацію про згорілі трансформатори неправдою та російським наративом.
25 липня у відповідь на інформзапит НЕК «Укренерго» офіційно підтвердив, що на Південноукраїнській атомній електростанції 15 липня згоріли трансформатори струму.
Пізніше в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) також підтвердили вихід з ладу обладнання на Південноукраїнській АЕС.
Під час свого візиту до Миколаєва міністр енергетики України Герман Галущенко спростував аварію на Південноукраїнській АЕС, назвавши це брехнею та маніпуляціями. Він заявив, що на станції сталась виключно експлуатаційна подія, яка не становила загрози.
Крім того, про те, що у ніч на 16 липня майже пів доби не працювали реактори ПАЕС через поломку двох високовольтних трансформаторів, виданню NV підтвердили джерела у Верховній Раді України.
Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення в Україні працювало 15 атомних енергоблоків, з яких зараз на підконтрольній території 9 блоків на Південноукраїнській (три блоки), Хмельницькій (два блоки), Рівненській (чотири блоки) АЕС. Ще шість блоків розташовані на окупованій російською армією ЗАЕС.