єВідновлення: Миколаївщина одна з лідерів серед областей, в яких жителі придбали нове житло за програмою компенсацій
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
18:00, 06 березня, 2024
Миколаївська область увійшла в четвірку лідерів серед регіонів, де жителі придбали нове житло за програмою компенсацій.
Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков на сторінці в Facebook.
Програма почала діяти з початку року. За результатами двох місяців кількість заяв складає майже 11 тисяч. Надалі їх опрацьовує комісія, розраховує суму компенсації та формує сертифікат. Після сповіщення про наявність сертифікату — можна обирати нове житло.
Крім Миколаївщини, найбільше житла купували у Київській, Харківській та Чернігівській областях. Більшість обирають нове житло в межах свого регіону. Середня сума сертифікату — 1,8 мільйонів гривень.
Більше всього, це 75% — обирають квартири, і тільки чверть — приватні будинки.
Загалом сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в нерухомість, яка тільки в процесі будівництва.
Також у січні 2024 року з’явилась можливість подати заяву на отримання компенсації у вигляді коштів, які можна буде витратити для відбудови приватного будинку на власній земельній ділянці. За цей час на отримання грошової компенсації подали заявки більше 600 громадян.
Читайте також статтю «НикВести» «Росія знищила дім: Як миколаївцям отримати виплати за зруйноване житло? Пояснюємо».
«єВідновлення» на Миколаївщині
Миколаївщина увійшла до областей-лідерів, де подали найбільше заявок за програмою «єВідновлення». Однак станом на червень 2023 року область має найменші показники розгляду цих заявок. Тому Міністерство відновлення закликало миколаївські комісії пришвидшити їх опрацювання: «Від цього залежить можливість власників в найкоротші терміни отримати допомогу для відновлення житла до осінньо-зимових холодів».
Згодом, у січні 2024 року, Миколаївська область увійшла в п'ятірку регіонів, що є лідерами за кількістю отриманих компенсацій за пошкоджене майно за програмою «єВідновлення», повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Наразі триває робота з виплати коштів за пошкоджене житло внаслідок підриву Каховської ГЕС у постраждалих громадах — Снігурівській та Горохівській. Проте, скільки людей отримали гроші та про яку суму йде мова, поки що невідомо.
Всього в області працюють вже 30 комісій з відновлення пошкодженого за час повномасштабного вторгнення житла за програмою «єВідновлення».
Читайте також статтю «НикВести» «Десятки тисяч людей залишились без дому: як миколаївцям отримати нове житло?».