ГУР провели рейд на Кінбурнській косі, знищили 30 росіян і встановили флаг України
- Олена Козубовська
-
•
-
18:53, 09 серпня, 2024
У п'ятницю, 9 серпня, підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили десантну операцію на окупованій російськими військами Кінбурнській косі. В результаті рейду знищили шість одиниць броньованої техніки та близько трьох десятків росіян.
Відео з висадки десанту ГУР опублікувало в Telegram.
Українські військові атакували укріплення ворога на позиціях під кодовими назвами «Кінбурнська фортеця», «морський вокзал» та «пам’ятник суворова». В ході операції, біля «пам’ятника Суворова», воїни ГУР встановили бойовий прапор Воєнної розвідки України.
«Десантну операцію здійснили підрозділи «Химера», «Стугна», «Paragon», «Сибірський батальйон», «Терор» у складі спецпідрозділу Тимура ГУР МО України за підтримки Військово-Морських Сил ЗСУ та у взаємодії з іншими складовими Сил безпеки й оборони держави», — йдеться в повідомленні.
Що відбувається на Кінбурні?
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну територія Кінбурнської коси окупована російськими військовими. Власне, звідти росіяни понад рік обстрілюють Очаківську та Куцурубську громади Миколаївської області.
Досі у Миколаївській області залишаються окупованими всього три населені пункти, які знаходяться на території Кінбурнської коси. Йдеться про такі населені пункти:
-
село Василівка. До повномасштабної війни населення становило 382 особи;
-
село Покровка. До повномасштабної війни населення становило 229 осіб;
-
село Покровське. До повномасштабної війни населення становило 177 осіб.
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що звільнення Кінбурнської коси — це питання часу, «ще й не дуже великого». Це також підтвердила спікер Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.
Водночас російські окупанти продовжують обстрілювати та мінувати заповідну територію Кінбурнського півострову. Майже щоденно на мінах там підриваються дикі тварини, є випадки й людських жертв. Про це йдеться у статті «НикВести» «На межі знищення: Як заповідна Кінбурнська коса потерпає від дій окупантів».
Впродовж усього часу окупації на Кінбурнській косі час від часу горять ліси. Ситуація зазвичай ускладнюється тим, що російські окупанти не дозволяли рятувальникам гасити вогонь, тому пожежі можуть тривають тижнями. Водночас, як зазначили в ОВА, Миколаївська область не може допомогти у гасінні пожеж там, оскільки усі пожежні частини та техніка, яка може туди дістатися, перебувають на окупованих територіях Херсонщини.
Через пожежі на Кінбурні під загрозою опинилися червонокнижні орхідеї, інші унікальні рослини та тварини, повідомила омбудсмен Людмила Денісова.
Після деокупації Кінбурнській косі потрібен буде час на самостійне відновлення природи, повідомили в «Білобережжя Святослава». Це відбуватиметься у період, поки триватиме розмінування заповідної території.