На розмінування Миколаївщини можуть знадобитися десятки років, — Кім
- Yuliia Tkach
-
•
-
8:48, 12 December, 2022
Головна небезпека деокупованих територій Миколаївської області полягає у їхній замінованості. Для того, щоб їх повністю розмінувати може піти не один десяток років.
Про це розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
За словами Віталія Кіма, саме через замінування є проблематичним транспортне сполучення зі звільненою Снігурівкою та деякими селами на півдні області.
— Там два пошкоджених мости на основному напрямку «Снігурівка-Миколаїв», відновлене вже сполучення «Снігурівка-Березнегувате». Два мости ми відремонтуємо найближчим часом. Але немає сполучення не через те, що у нас дороги непроїзні — вони вже відновлені та відновлюються далі, а через те, що там дуже багато мін і обмеження є щодо повернення до домівок, які в цих селах. Там є ще 5 мостів південніше Снігурівки, які теж треба відновлювати для того, щоб сполучення було як і раніше. Але це все супроводжується розмінуванням. Дуже багато мін і саме через це немає регулярного сполучення, але воно буде, — відзначив він.
Голова військової адміністрації назвав найбільш небезпечні об’єкти зараз в області.
— Найнебезпечніше — це лісосмуга, яка була військова, де було протистояння. На другому місці — це місця, де вони проживали. Тобто там, де вони знаходилися, там є небезпека. Були випадки, коли вони (російські військові, — прим.) мінували навіть підвал багатоповерхівки, — додав голова ОВА.
Віталій Кім припустив, що на розмінування регіону, зокрема Кінбурнської коси, можуть піти «десятки років».
— Що стосується будівель, там буде незрозумілий термін. Що стосується полів, посадок і великих територій, то я наведу приклад, що Кінбурнську косу ми зараз до масштабної війни ще в січні продовжували розміновувати після Другої світової війни. Тому там ситуація складна. Море, звичайно, ще складніше, тому що течії викидають (снаряди, — прим.). Що стосується полів, ми це зробимо, але, я думаю, на це піде десятки років, — резюмував він.
Нагадаємо, звільнені території колишнього Снігурівського району дуже сильно заміновані. Голова місцевої військової адміністрації Іван Кухта не впевнений, що сільгоспугіддя поблизу Снігурівки встигнуть розмінувати до весни.
Нагадаємо, у Снігурівці Миколаївської області, яка 8 місяців знаходилась під російською окупацією, наразі залишилась третина населення. Чисельність наявного населення у Снігурівці станом на 1 січня 2022 року складала 12045 осіб.
Раніше повідомлялось, що голова Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта розповів про те, що через зруйновані росіянами мостові переходи на Снігурівщині ускладнена робота з доставки гуманітарної допомоги до сіл району.