В США громадянина Ізраїлю підозрюють в контрабанді секретних технологій в Росію
- Yuliia Tkach
-
•
-
3:28, 18 December, 2022
В США громадянина Ізраїлю Олексія Бреймана підозрюють в контрабанді до Росії технологій, які використовуються для створення ядерної зброї.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на ізраїльські ЗМІ.
Брейману було пред’явлено звинувачення у:
- банківському шахрайстві;
- шахрайстві з використанням електронних засобів зв’язку;
- змові з метою відмивання грошей в рамках російської мережі з ухилення від сплати санкцій.
Чоловік став одним з семи підозрюваних, яким нещодавно Міністерство юстиції США висунуло звинувачення у змові з метою обману США, відмивання грошей й контрабанді боєприпасів, а також компонентів зброї до Росії.
Бреймана було заарештовано у вівторок, разом з американцем і п’ятьма громадянами Росії, в тому ж числі одним підозрюваним співробітником ФСБ.
Згідно з обвинуваченням, Брейман брав участь в незаконному придбанні й контрабанді «високочутливих і суворо регульованих електронних компонентів», які можуть використовуватись в розробці ядерної та гіперзвукової зброї, квантових обчислень та інших військових технологій.
Зазначається, що обвинувачені були пов’язані з двома російськими компаніями, «Серния Инжиниринг» і Sertal LLC, які керують мережею підставних компаній та банківських рахунків під керівництвом російських спецслужб. Також вони використовуються до обходу економічних санкцій, які були накладені проти Росії.
Схема полягала у тому, що двоє російських обвинувачених, отримували запити на відправку необхідних технологій до Росії. Ці запити передавались Борису Лівшицю, колишньому резиденту США і власнику низки підставних компаній. Лівшиць використовував зв’язки для організації вищезгаданих поставок і приховування фінансових операцій, здійснених в рамках шахрайської схеми.
Ізраїльтянин, зі свого боку, підробляв товаросупровідні документи й рахунки-фактури, що дозволяло йому перепаковувати й переправляти товари по всьому світу. Зрештою технології потрапляли до Росії. Брейману загрожує до 30 років позбавлення волі.
Нагадаємо, у Польщі пропонують удвічі посилити санкцію за шпигунство на користь іноземної держави, відповідний законопроект невдовзі розгляне Сейм.