На Миколаївщині виявили випадок ботулізму через вживання вʼяленої риби
- Mariia Khamitsevych
-
•
-
10:31, 08 September, 2023
На Миколаївщині виявили випадок ботулізму, який повʼязаний із споживанням вʼяленої риби домашнього приготування.
Про це у четвер, 7 вересня, повідомила Держпродспоживслужба Миколаївської області.
За їх даними, за поточний рік надійшло повідомлення про реєстрацію 41 випадку ботулізму з 47 постраждалими. Було встановлено, що в більшості випадків захворювання повʼязане з вживанням консервації домашнього приготування (мʼясні, рибні та овочеві консерви) та вживанням рибної продукції (риба домашнього приготування, риба невідомого походження та риба, придбана у місцях стихійної торгівлі).
Як відомо, ботулізм — це харчове отруєння, через споживання продуктів, за неправильних умов зберігання або транспортування. Хвороба може призвести до тяжких наслідків.
Симптоми ботулізму найчастіше зʼявляються поступово: відсутні різкі підвищення температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Далі зʼявляються порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму (хворого непокоїть «сітка чи туман» перед очима, двоїння предметів, труднощі читання).
Хворі скаржаться на відчуття грудки в горлі, біль при ковтанні, подразнення в горлі, нудота, блювання, здуття живота. Симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість та температуру. У важких випадках пацієнтів непокоїть відчуття нестачі повітря, тяжкість у грудній клітці.
За найменшої підозри на ботулізм негайно звертатися до лікаря. Госпіталізація є обовʼязковою незалежно від тяжкості перебігу захворювання.
У Держпродспоживслужбі зазначають, що з метою захисту здоровʼя, щоб уникнути отруєння ботулізмом та іншими кишковими інфекціями, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
- не купувати у стихійних місцях консерви, рибу та мʼясопродукти;
- чітко дотримуватись правил при консервації, контролювати зберігання та терміни вживання консервованих продуктів;
- не допускати вживання риби, що зазнала мору;
- не брати в дорогу та на відпочинок продукти, які швидко псуються;
- продукти, що швидко псуються, зберігати тільки в холодильнику і дотримуватися термінів їх реалізації;
- ретельно проварювати, гасити та прожарювати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням;
- захищати харчові продукти та продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді.
Ще на початку літа, після підриву Каховської ГЕС та розлив води по території України, у МОЗ попередили про небезпеку ботулізму.