До кінця року третина всіх машин для розмінування в Україні буде японського виробництва
- Anna Hakman
-
•
-
20:34, 25 September, 2024
До кінця 2024 року третина всіх машин для розмінування в Україні будуть японського виробництва.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр, на зустрічі із послом Японії Кунінорі Мацудою, відзначив, що також Японія суттєво допомагає в медичній галузі.
«Вдячні японському Уряду за непохитну підтримку, зокрема під час головування в G7. Розраховуємо, що двосторонній діалог між нашими країнами продовжить активно розвиватися», — зазначив Денис Шмигаль.
Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що планується відкриття офісу JETRO (Японської організації зовнішньої торгівлі) в Україні.
«Японія готова інвестувати в нашу державу. Готуємося до підписання угоди про захист інвестицій. Та очікуємо на відкриття офісу JETRO (Японської організації зовнішньої торгівлі) в Україні. Усі ці кроки сприятимуть активній співпраці між нашими бізнесами», — сказав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, нещодавно Миколаїв отримав від уряду Японії техніку для ремонту доріг, а саме асфальтоукладач. Місто отримало нову техніку для підприємства «ЕЛУ Автодоріг» – подібної техніки у підприємства не було.
Як триває розмінування Миколаївщини?
Нещодавно в Україні оновили план пріоритетного розмінування країни. Згідно ньому, в першочерговому розмінуванню підлягають понад 512 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, я яких 44 тисячі гектарів — на Миколаївщині.
Станом на грудень 2023 року заміновано 30% території Миколаївської області. Загалом — це 754 тисячі гектарів землі.
Водночас в області працюють над розмінуванням. До прикладу, станом на жовтень 2023 року на Миколаївщині розміновано 13 тисяч 40 гектарів, зокрема 9 тисяч 25 гектарів земель сільськогосподарського призначення.
Автор проєкту «Світ навиворіт.Україна» Дмитро Комаров побував на замінованих територіях Миколаївщини та показав роботу місцевих саперів. «МикВісті» також розповідали про фермера з Киселівки, який намагається самотужки розмінувати свої поля.
У Баштанському районі Миколаївської області, частина якого знаходилася під окупацією, залишаються замінованими близько 30-35 тисяч гектарів земель. А у селі Максимівка Первомайської громади Миколаївської області місцеві живуть з нездетонованим снарядом під фундаментом будинку.
Загалом у Максимівці наразі критична ситуація з розмінуванням. Через рік після звільнення від російських окупантів село вдалося розмінувати усього на 40%.
Читайте також статтю «МикВісті» «Потрібні десятиріччя: Як триває процес розмінування Миколаївської області».
Відомо, що компанія «Demining of Ukraine» розробила установку, яка спроможна впродовж трьох місяців розмінувати Миколаївську область.