Село Посад-Покровське на межі Миколаївщини та Херсонщини за вісім місяців зруйноване на 90%
- Фото: Сергій Овчаришин
-
•
-
14:55, 23 February, 2023
Село Посад-Покровське знаходиться на межі Херсонської та Миколаївської областей, в 25 кілометрах від Миколаєва. Вісім місяців з початку повномасштабного вторгнення Росії до України, з березня по листопад, коли було звільнено Херсон, населений пункт перебував під постійними обстрілами.
Про це повідомляє кореспондент «НикВести».
В результаті село було зруйноване майже вщент — постраждало близько 90% житлових будинків, знищені всі інфраструктурні об’єкти, такі як школа, дитсадок, будинок культури, крамниці.
Село Посад-Покровське входить до Чорнобаївської сільської громади Херсонської області. Воно було засноване в 1789 році як адміралтейське поселення.
До війни у Посад-Покровському проживало 2300 осіб. 14 березня почались обстріли села, які тривали до 11 листопада. Саме через це було ухвалене рішення про організовану евакуацію місцевого населення. 19 березня 2022 року у селі залишилось 20 жителів, решта - поїхали у більш спокійні регіони. Про це у коментарі журналістам розказала заступниця старости села Лариса Соколова.
— Ми були постійно під обстрілами. 20 осіб проживало, — зазначила Лариса Соколова.
На сьогоднішній день проживає 260 людей. Кожного дня люди додаються, повертаються до домівок, додала вона.
Лариса Соколова розказала, що наразі в селі немає світла, відсутнє водо- та газопостачання.Вода лише в правій частині села по дві години на добу.
— Але зараз з Одеси заїхали бригади та почали ремонтувати лінії електропередач, сподіваємось, що скоро нам відновлять електропостачання, - сказала Лариса Соколова.
Вона розповіла, що в селі діє «Пункт незламності» — палатка та приміщення, де можна зігрітися, попити чай, зарядити телефон та поспілкуватися.
Волонтери та фонди допомогли місцевим жителям з буржуйками — їх встановили у кожному домі, де зараз проживають люди.
— Буржуйки надали людям, більше 200 буржуйок надали людям. У нас не було пічного опалення, у всіх було газове. А тому нам надали буржуйки, люди повстановлювали їх собі вдома. Нам Чорнобаївська сільська рада за потребою привозить буржуйки, тому що люди повертаються та потребують буржуйок, адже зима ще триває. Забезпечують дровами, але їх не вистачає. Але люди якось опалюються. Вирубують дерева, які також постраждали від обстрілів, у когось свої були запаси дров, - сказала Лариса Соколова.
До війни село налічувало 940 домогосподарств, майже всі вони постраждали чи зруйновані.
— У нас до війни було 940 домогосподарств. На даний час зруйновано близько 90%. 9% — можна відбудувати, накрити дах та проживати, вікна повставляти. І 1% — будинки, де можна проживати. У нас немає ні школи, ні садочка, ні клуба, ні магазинів, ні аптек, нічого немає, - сказала вона.
Допомагають волонтери місцевим жителям і продуктами.
— Нам волонтери здійснюють доставку. Ми не потребуємо продуктів, нас забезпечує і Хмельниччина, і Вінниця нам привозить, і сусідні країні: Чехія, Німеччина, Польша нам допомагають продуктовими наборами. Сьогодні приїхав шифер від Червоного Хреста. Але нам треба, щоб нам відбудували нове європейське село. Це моя мрія. Аби тільки була перемога. Волонтери нам допомагають. Допомагає нам також Чорнобаївка, але і їм допомагають волонтери, - розказала Лариса Соколова.
Фоторепортаж
Фото: Сергій Овчаришин