«Це питання культури», – голова Центрального району Береза про звалища на вулицях Миколаєва

Голова Адміністрації Центрального району Миколаєва Олександр Береза, коментуючи сміттєві звалища, що утворюються в центрі міста, зазначив, що це проблема культури городян.

Про це він сказав учора, 4 березня, під час звіту про використання бюджету 2020 року, відповідаючи на запитання кореспондента МикВісті.

Олександр Береза повідомив, що минулого року Адміністрація, яку він очолює, витратила близько 6 мільйонів гривень на ліквідацію несанкціонованих звалищ.

— Яких заходів адміністрація Центрального району вживає, щоб ці несанкціоновані звалища, які ви ліквідуєте рік у рік, не утворювалися на тих самих місцях знову?, - запитала журналістка Катерина Середа.

На це Олександр Береза розповів про те, що адміністрація намагається знаходити та складати адміністративні протоколи на людей, які викидають сміття у неналежних для цього місцях.

— Тут має бути комплексна відповідь. Які заходи? Ліквідуємо, вивозимо, але жителів знову приносять, ми знову ліквідуємо. Якщо вдається визначити, завжди легше, якщо є номерні знаки, якщо з машини просто привозять та вивалюють сміття, то за допомогою патрульної поліції визначаємо власників, проводимо спілкування, складаємо адміністративні протоколи. Якщо когось вдається на місці визначити – теж намагаємося скласти протоколи, – розповів Олександр Береза.

Чиновник також розповів про те, що в мікрорайоні Ракетне Урочище в приватному секторі як експеримент встановили контейнери для збирання сміття в місцях, де зазвичай утворювалися звалища.

— Цього року у нас такий пробний проект буде в Ракетному Урочищі: ми у місцях такого масового скупчення змусили компанію, яка надає послуги з вивезення ТПВ, поставити контейнери (хоча є рішення виконкому про те, що у приватному секторі маємо безконтейнерний збір), ми змусили його поставити контейнери. Начебто поки що три тижні стежимо за ситуацією, є певний ефект від цього, - сказав Олександр Береза.

Щодо центру міста, де є багатоповерхова забудова, то чиновник зазначив, що стихійні звалища утворюються прямі біля контейнерних майданчиків для збору сміття, а тому тут уже питання у культурі городян. Олександр Береза навів у приклад ситуацію зі сміттєзвалищем на перетині вулиць Мала Морська та Потьомкінська, яку ліквідували вранці 4 березня після зауважень журналіста Олега Деренюги у Facebook.

— Я лише за те, щоби не витрачати гроші бюджету на ліквідацію звалищ. Ці гроші, ось 6 мільйонів минулого року на ліквідацію звалищ, за ці гроші можна було зробити 3 – 4 дороги у приватному секторі. Тут є питання раціональності витрат. Вчора ми у Facebook листувалися з Олегом Деренюгою про сміттєзвалище. Але там звалище біля контейнерного майданчика, там просто люди не донесли сміття до контейнера. А контейнер стоїть порожній. Звісно ж, ми прибрали, ми витратили бюджетні гроші. Але питання до тих жителів, які туди його виносять, і любові до рідного міста. Це питання культури. Нам не залишається нічого, окрім як прибирати. Але коли ми говоримо про те, що витрачаються гроші на збирання сміттєзвалищ, треба подумати, що ці гроші могли б бути спрямовані на ремонт доріг, скверів, дитячих майданчиків тощо.

Раніше повідомлялося, що миколаївці скаржаться на купи сміття у центрі міста.

View full version