«У нас один агресор і ми всі обʼєднані», - нардеп Пасічний про ситуацію в Раді під час війни.

Народний депутат родом із Миколаєва Олександр Пасічний поділився, що в українському парламенті наразі не існує партій – усі об'єдналися проти ворога.

Про це він розповів в інтерв'ю НікВесті.

Олександр Пасічний зазначив, що у Раді відчувається взаємодопомога між представниками всіх представлених там політсил.

— Зараз усі депутати допомагають один одному. До нас приїжджають і з «Голосу», і з «Батьківщини». Ми ось «Слуги народу», але наразі немає партії. Є у нас один агресор, і ми всі об'єднані, це дуже сильно відчувається, — пояснив народний депутат.

При цьому він зазначив, що продовжує займатися своєю роботою, незважаючи на складну ситуацію в країні.

- Це дуже важливо зараз. Дуже важливою буде саме фінансова складова. Громади звертають увагу, що буде недоотримання бюджету, воно вже є цього місяця. І з податків, і з комунальних платежів. Я координую, наш комітет займається цим. І закони ми приймаємо, які дадуть додаткові дотації для громад, і для Миколаєва, зокрема, — додав Олександр Пасічний.

Яка ситуація у Миколаєві?

Вночі 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив початок «спеціальної військової операції» проти України. Російські війська порушили український держкордон. У Миколаєві та інших українських містах пролунали вибухи, а Україні запровадили військовий стан.

З початку війни Миколаїв перебуває у обороні. Окупанти продовжують обстрілювати військову інфраструктуру, житлові будинки, а також просто безладно обстрілюють місто. Зокрема, окупанти завдали ракетного удару по казармі з українськими захисниками у Миколаєві.

Росіяни намагалися взяти Миколаїв у кільце, проте безуспішно. Українські захисники практично щодня відбивають атаки окупантів. Вони ліквідують колони ворожої техніки, збивають російські літаки та беруть у полон окупантів.

Сьогодні росіяни обстрілюють Миколаєва з боку Кропивницького та Херсона із систем залпового вогню «Град» та «Смерч», у тому числі з касетними боєприпасами. Росіяни обстріляли державне підприємство «Зоря»-«Машпроект», готель «Інгул», психіатричну лікарню, завдали пошкоджень об'єктам морської інфраструктури – заводу «Океан» та морпорту.

Є постраждалі та загиблі серед мирного населення міста. Так, внаслідок російських обстрілів Миколаєва лише 13 березня загинуло 9 людей.

Після того, як у Миколаїв прийшло підкріплення ЗСУ, вони здійснили низку успішних атак по позиціях російських військ 10 березня. Оборона Миколаєва успішно атакувала окупантів у Чорнобаївці Херсонської області, і тепер колона російської техніки відсунулася за Дніпро. Усього за дві доби на миколаївському напрямку українські захисники вбили понад 200 мобілізованих з ДНР окупантів, інші відмовляють брати участь у бойових діях.

Успішні дії українських підрозділів на ізюмському та миколаївському напрямках помітили у Міноборони США. Там дійшли висновку, що ЗСУ можуть йти в контрнаступ і здатні «повертати території», тимчасово зайняті ЗС РФ.

24 березня Президент України Володимир Зеленський надав Миколаєву звання міста-героя.

Станом на вечір 27 березня у місті Снігурівка Миколаївської області тривають бої. Там немає світла та зв'язку, спостерігаються проблеми з нестачею води та продовольства. Місцевий волонтер розповів також, що російські окупанти розшукують та викрадають ветеранів АТО.

Охочих залишити Снігурівку везуть небайдужі мешканці, місту потрібна організована евакуація.

Вранці 29 березня по будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації російськими військами було завдано удару з повітря. Удар стався вже, коли співробітники ОДА вийшли на роботу.

Вранці та ввечері 4 квітня Миколаїв зазнав ракетного обстрілу касетними снарядами з російських реактивних систем залпового вогню, розташованих у тимчасово окупованій Херсонській області. Внаслідок атаки загинули 10 городян, ще 46 було поранено. Водночас збройні сили Російської Федерації обстріляли понад 20 соціальних об'єктів у Миколаєві.

View full version