«НикВести» зробили аналіз води: наскільки небезпечним є те, що тече в кранах миколаївців
- Yuliia Boichenko
-
•
-
13:15, 05 September, 2022
Вода у кранах миколаївців є небезпечною для споживання, оскільки містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.
Про це свідчать результати відповідної експертизи води, яку «НикВести» замовили у Миколаївської державної лабораторії Держпродспоживслужби
Зокрема, експертиза включала в себе мікробіологічні, органолептичні та фізико-хімічні випробування, а також випробування на наявність токсичних елементів.
За її результатами – поточний стан води у місті не відповідає Державним санітарним правилам і нормам, які діють для визначення питної води, зокрема:
- «Сухий залишок» має показник 7930 мг/куб/дм (норма – не більше 1000 мг/куб/дм);
- «Хлориди» мають показник 6611 мг/куб/дм (норма – 250 мг/куб/дм);
- «Сульфати мають показник 968 мг/куб/дм (норма – 250 мг/куб/дм);
- «Жорсткість води» має показник 55 ммоль/куб (норма – не більше 7 ммоль/куб).
Крім того, в експертному висновку зазначається, що під час дослідження за мікробіологічними показниками у воді було виявлено ентерококи та синьогнійну паличку, що спричиняє у людини різного типу інфекції. Водночас загальне мікробне число також перевищує норму і складає 130 КУО (допускається не більше 100).
Спеціалісти також знайшли у воді токсичні елементи: масову частку марганцю (0,367 мг/куб/дм при нормі не більше 0,05 мг/куб/дм) та масову частку заліза (2,63 мг/куб/дм при нормі не більше 0,2 мг/куб/дм).
Така вода є небезпечною для здоровʼя людини, розповіла в коментарі «НикВести» доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили Людмила Григор’єва, коментуючи результати дослідження.
— Ми ж розуміємо, що те, що нам сьогодні подається до мережі – не може бути питною водою. За каламутністю, за забарвленістю, за мікробіологічними показниками – скажімо так, вода небезпечна. Краще, щоб така вода не потрапляла в ротову порожнину, в очі. У кожної людини організм може по-різному реагувати, адже різна чутливість, різна алергенність, – розповідає експерт.
Загалом вода у кранах миколаївців сьогодні у будь-якому випадку не може бути питною, стверджує Людмила Григор’єва. Адже забір води відбувається, зокрема, з забрудненого Бузького лиману.
— Але ж ми знаємо, звідки ця вода. Вона з Бузького лиману. Ми завжди як екологи казали, що він дуже забруднений. Згадаємо, що у нас сюди йдуть морські води – вода солона. Це й сульфати, хлориди й взагалі сухий залишок. У нас великий вміст солей і вода ніколи не буде не те що придатна, а навіть, скажімо так, придатна для народного споживання (йдеться про приготування їжі та гігієнічні потреби людини, – прим.). Це ще раз підтверджує той факт, що нам треба займатися нашою акваторією – це Бузький лиман, – стверджує еколог.
Але іношого варіанта отримання води немає через руйнування водогону внаслідок бойових дій на окупованій частині Херсонської області. Використовуйте воду лише у технічних потребах!
Більше інформації про те, чим загрожує містянам вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі – у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».