Миколаїв пропонує Данії відбудувати травмпункт міської лікарні швидкої допомоги та гімназію Аркаса

В рамках співпраці по відновленню Миколаєва міська влада запропонує Данії взяти на себе реалізацію проектів по відбудові травматологічного пункту Лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) та будівлі Першої української гімназії імені Миколи Аркаса, які були зруйновані внаслідок російських обстрілів.

Про це Олександр Сєнкевич розказав у коментарі «НикВести».

— Ми зараз намагаємось представити їм усі можливі проекти: і травмпункт, і гімназію Аркаса та інші об’єкти, які були зруйновані під час війни, аби вони обрали та зрозуміли, що вони зможуть профінансувати для відновлення термінового або збереження об’єктів, щоб їх можна було відновити після війни, - сказав Олександр Сєнкевич.

Травмпункт в ЛШМД Миколаєва
Будівля Першої української гімназії імені Миколи Аркаса

Відповідаючи на питання кореспондента про те, на скільки років запланована така співпраця з Данією, Олександр Сєнкевич сказав, що «хотілося б», щоб така робота продовжилась «20 - 30 років».

— Немає таких цифр конкретних, але хотілось би, щоб на років 20 - 30 така робота була. Головна ідея — їх затягнути сюди, якщо це буде технопарк або індустріальний парк, щоб вони інвестували в нього та створювали додаткову грошову масу, а не просто використали кошти чи ресурси, які будуть надходити з Данії, - сказав мер Миколаєва.

Будівля травмпункту в міській лікарні Миколаєва була зруйнована в результаті російського обстрілу у ніч на 1 серпня 2022 року. Травмпункт був побудований фактично з нуля та відкритий наприкінці 2019 року. Будівництво відбувалося з 2016 року.

Травмпункт в Миколаєві, архівне фото НикВести, 28 грудня 2019 року

Історична будівля Миколаївського ліцею імені Миколи Аркаса (колишня Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса, — прим.) була зруйнована в результаті обстрілу Миколаєва ракетами С-300 у ніч на 1 листопада 2022 року.

Відзначимо, що дана будівля включена до державного списку нерухомих пам'яток архітектури місцевого значення, як будинок школи, де навчався Віктор Хоменко, юний розвідник, учасник підпільної організації «Миколаївський центр» часів Другої світової війни, та як будинок Маріїнської гімназії, збудований у 1892 році за проектом архітектора Євгена Штукенберга.

Сучасний вигляд ліцею до ракетного удару

Ліцей ніколи не змінював свого статусу і з моменту відкриття був навчальним закладом. Він бере свій початок з 1863 року, коли було відкрито Миколаївське жіноче училище 1-го розряду. З вересня 1870 року — Миколаївська перша Маріїнська жіноча гімназія, яка працювала до 1918 року Пізніше — середня школа № 5. З 1993 року там почала працювати Українська педагогічна гімназія, яка реорганізована 12 грудня 1998 у Першу українську гімназію.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 104-р гімназії присвоєно ім'я Миколи Аркаса, видатного українського історика, композитора, громадського діяча.

В 2021 році заклад змінив тип з гімназії на ліцей в рамках реформи системи освіти.

Як відомо, Олександр Сєнкевич сподівається, що відновлення Миколаєва під патронатом Данії почнеться вже в 2023 році.

Він вважає, що відбудова Миколаєва за кошти Королівства Данія має відбуватися без втручання українських чиновників.

Основний напрямок співпраці Миколаєва з Данією полягає в повній заміні мереж «Миколаївводоканалу» в місті, що постраждали через використання води з Південного Бугу.

View full version