МОЗ попередило про небезпеку ботулізму у затоплених районах України
- Alina Kvitko
-
•
-
23:23, 07 June, 2023
Підрив Росією Каховської ГЕС та розлив води по території України привів до екологічної катастрофи. У Дніпропетровській області почався масовий мор риби.
Про це пише Міністерство охорони здоров'я.
Через різкий відтік води десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Найближчим часом така ситуація може очікувати й інші постраждалі регіони країни.
У Мінздраві нагадали, що у такому випадку мертву, або ту, що вмирає, рибу заборонено збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати.
Зауважимо, навіть термічна обробка не зробить її безпечною для вживання. Її забороняється сушити, в’ялити, смажити чи варити. Така риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини.
Громадянам також радять уникати купівлі риби в місцях стихійної торгівлі.
Наразі одну з найбільших загроз може становити ботулізм - гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут.
Симптоми ботулізму включають в себе:
- виражену втому;
- слабкість;
- запаморочення;
- нудоту;
- головний біль.
Початок захворювання може супроводжуватися зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення.
Пізніше у людини з'являється блювання, запор і здуття живота. Вкінці хвороба може призвести до паралічі дихальних м’язів. Однак підвищення температури (гарячка) і втрата свідомості не характерні для ботулізму.
У випадку підозри зараження варто негайно звернутись по медичну допомогу.
Як повідомлялося, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Через підрив на правому березі Херсонської області розпочали евакуацію населення з небезпечних місць. Також постраждали деякі райони у Запорізькі та Миколаївській областях. За словами фахівців «Укргідроенерго», Каховська ГЕС не підлягає відновленню після підриву.
За попередньою інформацією, є загроза затоплення 80 населених пунктів на півдні України. Сьогодні зранку очільник Херсонської ОВА повідомив, що інтенсивність підтоплень зменшується, але вода підніметься ще на метр.